redakcja

Pytania Do Burmistrz Oraz Radnych Miasta Rumi

67 postów w tym temacie

SUPER ,ŻE PRZEPROWADZONY JEST REMONT DWORCA W RUMI , ALE JESTEM CIEKAWY CO BEDZIE Z PERONAMI , CZY BĘDĄ NOWE TAK JAK W CHYLONI PERON DALEKO BIEŻNY .BO MYŚLĘ , ŻE TO BĘDZIE 

WYGLĄDAĆ ŚMIESZNIE .NOWY DWORZEC I STAR E POPĘKANE PERONY , NO TROCHĘ POPRAWIONO WSTAWIAJĄC KRAWĘŻNIKI JAKO BRZEG PERONU . NAJLEPSZE WYKONANIE ZJAZDU DLA WÓZKÓW Z PERONU

DO PRZEJŚCIA . TEN KTO MIERZYŁ ROZSTAW TYCH CEOWNIKÓW ABY MATKI MOGŁY BEZPIECZNIE ZKECHAĆ

TO MIAŁ CHYBA GUMOWĄ MIARĘ BO  ROZSTAW SIĘ NIE ZGADZA ..

nie bedzie remontu peronow i tunelu bo naleza one do innej spolki pkp. to juz zostalo w tym temacie poruszone i burmistrz odpowiedziala na to pytanie. smieszne jest natomiast to, ze kilka miesiecy temu tunel byl malowany, a teraz calymi platami ta farba odchodzi.

Na jakiej zasadzie i kto i decyduje w naszym mieście o warunkach zabudowy danych działek? Jak możliwe jest aby w przeciągu miesiąca na tym samym terenie diametralnie zmieniły się warunki obszar terenu analizowanego oraz wysokość zabudowy. Kiedy rozpoczie sie chociażby próba uporządkowania sytuacji urbanistyczniej miasta lub wstrzymanie obecnego chaosu i zaniecha dbania o interesy deweloperów

Pytanie do użytkowników forum: Czy ktoś miał podobne spostrzeżenia i w której częsci Rumi chodzi mi o podobne sytuacja z okresu ok 5 lat i czy ktoś próbował z tym walczyć?

I co Panie i Panowie .... temat , pomysł i wszystko co z tym związane umarło śmiercią tragiczną .... dziś nie da się tak prowadzić  rozmowy by rozmówcy nie poczuli się nabijani w butelkę ....

Jak kiedyś Pani ERK będzie miała odwagę to zapraszamy do rozmowy ... przez pośrednika i wtedy kiedy ma ochotę to pomysł  nie z tej ziemi ... my tu mamy już skończone 19 lat i lubimy być traktowani poważnie .

Pozdrawiam

Mam pytanie odnośnie uspokojenia ruchu samochodowego w Rumi. Planowana jest północna obwodnica OPAT. Czy uwzględni się w planach tej drogi zjazd za Rumią a przed Redą do centrów handlowych Auchan oraz niedaleko planowanych basenów?

Sprawa jest bardzo ważna, bo Rumia jest rozjeżdżana przez klientów centrów handlowych a sytuacja pogorszy się jeszcze znacznie po wybudowaniu basenów. Byłaby to ogromna ulga dla mieszkańców. W innym przypadku po wybudowaniu OPATU i węźle jedynie  przy Dywizji mieszkańcom Lotniska  zwiększy się ruch samochodowy a więc zgiełk hałas spaliny w dzielnicy mieszkaniowej. Potrzebujemy przemyślanych rozwiązań.

Już teraz między innymi mieszkańcy Kosakowa Pucka Rewy i północnych miejscowości jeżdżą właśnie przez Lotnisko do Auchan co jest bardzo uciążliwe.

Pozdrawiam

Co stało się z utrzymaniem czystości miasta ? Czy ktoś kontroluje ten temat ? Okolice I LO na Starowiejskiej, Biedronki, Netto i trawniki w wzdłuż ulic w centrum miasta zawalone są śmieciami. Dlaczego brakuje systematyki w utrzymaniu czystości wzorem innych miast? A przede wszystkim monitoringu tego tematu przez UM.

Z tego co widać gołym okiem jest z tym coraz gorzej.Czy UM nie liczył czasem na śnieg ? Zmierzamy z czystością w kierunku krajów arabskich.

Wszystkie chodniki, trawniki na ul. KS. Gierosa wokół bloków to jedno wielkie wysypisko. Pod nosem SM a syf i malaria taka że słabo się robi. 

Lucas naucz sie ze SM nie jest od takich rzeczy. SM moze ew postac z FR gdzies w krzakach 3km od najblizszego przejscia dla pieszych i tam udawac ze cos robia. oczywiscie nie w taka pogode jak teraz.

Dzisiaj zamiast z foto jeździć to zapewne szukają nie odśnieżonych chodników. 

Tak żeby nie było :D to nasza wielmożnie jaśnie oświecona Pani Burmistrz i cała świta miała odpowiadać na pytania w tym temacie.

Czy nasze pytania są tak trudne ? Czy odpowiedzi znajdą się chwilę przed wyborami ? 

Temat na miarę "Archiwum X" 

Pytanie do Burmistrz: dlaczego odpuszcza sie inwestorom gdy sprawa dotyczy drog? Odcinek ul Tysiaclecia pomiedzy Kosynierow a Zwirki a Wigury to szary obraz odpuszczenia inwestorowi Biedronka - ktory mial wg info od inzynierii miasta wspolinwestowac budowe tej drogi. Jest to odcinek mocno uczeszczany przez kierowcow i pieszych: mieszkancow, klientow Biedronki oraz auchan.Obecnie polozone tu płyty jumbo sa mocno zuzyte minnymi przez dostawy do biedronki i odbiorcow złomowca - odplywow nigdy tu nie bylo wiec wystarczy maly deszcz aby droga zamienila sie w rzeke.

Mamy zamiar kupić mieszkanie w rumii Janowie. Moja żona zauważyła jednak, ze w SKM Janowo nie ma podjazdów dla wózków. Szczerze to byłem w szoku, bo nie miałem pojecia ,że w mieście z taką ilościa mieszkańców może być jeszcze taka sytuacja. Wszyscy trąbią o dotacjach z Unii na takie remonty, o obecnych prawach i obowiązkach, BHP, standardach, aż tu nagle takie coś... Przykre to ale w momencie gdy bylismy zdecydowani na przeprowadzke z Gdyni i zakup tego mieszkania praktycznie już na 99% to w tym momencie chyba właśnie z tego powodu zrezygnujemy... Niby jedna rzecz ,ale z dzieckiem 2 lata wózkiem trzeba jeździć, a nie chcemy mieć jednego dziecka więc nie moge pozwolić na to żeby moja żona przez 4 lata dzwigała wózek po schodach i liczyła na uprzejmośc przechodniów...

Jak dla mnie to taka sytuacja w 2014 nie może mieć miejsca... Wydaje mi się, że to jest sprawa priorytetowa, rozumiem, ze to tereny PKP, że PKP nie ma juz pieniędzy na nic ale taka rola Miasta żeby wszystkimi siłami doprowadzić do remontu. Ludzie na to podatki płacą

Mam pytanie do pani burmistrz: czy Rumia posiada tzw. budzet obywatelski na 2014r?

Chcę zapytac panią Burmistrz kiedy będą porządkowane chodniki z pozimowego piachu?

Obserwuję juz od kilku lat ze w Rumi nie sprząta się ulic na wiosnę. W zeszłym roku na Dywizji piach na chodnikach leżał do maja, poza tym ogranicza się sprzatanie Dywizji na odcinku do pętli Partyzantów, dalszy odcinek zostawia się do lata. Wiosna w tym roku jest wczesnie,jest więc czas na wczesniejsze oczyszczenie ulic, obawiam się niestety, że piach na ul. Dywizji będzie znów zalegał do lata.

Proszę uprzejmie o odpowiedź czy jest jakiś plan oczyszczania chodników z piachu w moim mieście i kiedy planuje się zamieść ulicę Dywizji w jej całości?

obawiam się ze nikt Ci tu nie odpowie :(( podobne pytania zadawane były wcześniej  chodziło o oczyszczanie zarastających trawnikiem chodników np na ul Starowiejskiej w CENTRUM MIASTA. Zresztą to ten sam ciąg ulicy-Dywizji. ZERO ODPOWIEDZI. Sygnalizacja świetlna na Starowiejskiej od ponad tygodnia nie działa a to droga do szkoły podstawowej i gimnazjum. Wybory się zbliżają więc odpowiednią ocenę się na pewno wystawi.

Pani Burmistrz,

W tym roku w m-cu wrześniu posyłam swoje dziecko do przedszkola.

Niestety nie dostało się do żadnego z przedszkoli publicznych.

Chętnych było bardzo wielu. W przedszkolu "Pod Topolą" 2 dzieci na 1 miejsce.

W Bajce i Słonecznej Jedynce podobnie.

Nie wiem jak sytuacja wygląda w niepublicznym Janowiaczku, gdzie cena przedszkola będzie

miesięcznie ponad 200 zł wyższa, mimo Pani zapowiedzi, że ceny będą podobne.

Bardzo prosiłbym się o ustosunkowanie się do problemu, tj. jak wyglądają ze strony UM

statystyki i czy Rumia coś zamierza z tym robić i dlaczego ponad 400 zł za przedszkole w Janowiaczku wg. Pani obietnic

równe jest 250 zł w przedszkolu publicznym.

Uważam również, że wywieszenie list bez ilości przydzielonych punktów jest conajmniej dziwne.

Pozdrawiam

witam

Pytanie do Pani Burmistrz

Firma Metalpol praktycznie majaca monopol na wywoz smieci z Rumi zatrudnia pracownik na umowe o dzieło czy to powazne ze miasto ma takiego kontrahenta ?

Pytanie 2

Czy istnieje Lobbing na Pkp Nieruchomosci badz tez inna spółkę Pkp odnosnie remontu peronu rumia głowna oraz skm janowo

bo to jest skandal ze to tak wyglada

czekam na odpowiedz

pozdrawiam

Witam,
Pytanie do Pani Burmistrz :
Jak to jest faktycznie z tymi śmieciami...? Ostatnio przed posesje zostały wystawione worki z odpadami segregowanymi w ilości 6 sztuk żółtych, 3 sztuki niebieskich oraz 2 sztuki zielonych (plastik x 6, makulatura x 3, szkło x 2) a otrzymaliśmy 2 x żółte,niebieskie x2, zielone x2..... hmm a osób jest 6. Pani w PUK powiedziała, że jest 260 litrów pojemnik na odpady mieszane i do tego pojemnika należą się DWA komplety do odpadów selektywnych....Z tego co przeczytałam w artykule i regulaminie to na jedna osobę przypada 180 litrów odpadów mieszanych i w gospodarstwie domowym o ilości domowników 5-6 muszą zostać postawione pojemniki o wartości łącznej minimum 170 litrów.... co ma w takim razie ilość pojemników do ilości otrzymywanych worków do odpadów segregowanych??? 

Ponieważ dużo się pozmieniało na szczytach rumskiej władzy, zamykamy temat.

Spróbujemy zaprosić do rozmów nowego burmistrza oraz radnych. Ael to już w nowym wątku.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.