Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
sophie

www.towarowa-cegielniana.pl

84 postów w tym temacie

żyrafa - no nie wiem, czy życzyć Ci analogicznego stresu, czy sobie jaja robisz? A może jednak faktycznie - oby Cię trafiła analogiczna sytuacja, gdy stoisz na przejeździe i szlaban zaczyna się zamykać, może wtedy zrozumiesz.

Kolejna cegiełka: zmiana organizacji ruchu przy wyjeździe z parkingu przed UM. Szmelta i prawie cała jednorodzina część Janowa, jadąc sprzed urzędu, musi jeździć Towarową albo zawracać na rondzie, żeby wrócić do siebie ;)

To pikuś. Ale wyjeżdzając z Towarowej nie można nawrócić przy Urzędzie w kierunku Rumi. Postawili zakaz zawracania. Najbiższa nawrotka Zochlina. Chyba, że ktoś będzie próbował kombinować i zawracać na Sabata.

I jeszcze czepiając się Towarowej/Cegielnianej. Inwestycja za dziesiąt milionów. Władze pieją z zachwytu. A w Redzie ... . Na rondach brak jakiegokolwiek oznakowania gdzie skręcić aby dojechać do Rumi, do Wejherowa, na Hel itd. Jadąc od strony Wejherowa brak oznakowania, że mozna skręcic w prawo i dojedzie się do gniewowskiej itd. A może to taka droga tajne przez poufne ?

Napisano mnóstwo. Zainspirował mnie artykuł o "niedorobionym" przejściu w Redzie.

Kilka dni temu wysiadałem w Rumi i przeszedłem tunelem na Cegielnianą.

Musiałem przejsć przez jezdnię na drugą stronę

A przejście dla pieszych - zmiast przy tunelu to jest przesunięte kilkanaście metrów w kierunku urzędu.

Postałem sobie pod sklepem po drugiej stronie i obserwowłaem (a była 16)

Nie zobaczyłem ŻADNEJ osoby, która szła w kierunku Redy i  przechodziła na drugą stronę jezdni

aby cofnęła się do przejścia. Jest to całkowicie zrozumiałe - nikt nie będzie nadkładał kilkudziesięciu

metrów. Myślę, że taka sama sytuacja występuje rano.

No i standardowe pytanie - czy ludzie są dla przejścia czy przejście jest dla ludzi.

Czy urzednik jest dla petenta czy petent dla urzędnika.

W przypadku potrącenia pewnie będzie winny pieszy, który nie przechodził w miejscu wyznaczonym  a nie osoba, która

zatwierdziła lokalizację przejścia. Przecież przejście było !!!

tak dla ścisłości... gdzie jest tunel na Cegielnianej ? Chyba chodzi Ci o Towarową.

Gdybyś był na spotkaniach w sprawie budowy tej drogi, zobaczyłbyś poziom absurdu jaki występował przy chęci uzgodnienia chociażby drobnych zmian w projekcie.

Nie mówiąc już o tym, że ze strony władz miasta (Pani Burmistrz i jej Eksperci) padały obietnice badań natężenia ruchu w tym miejscu, a w przypadku konieczności nawet budowy barierek, świateł i progów zwalniających w tym konkretnym miejscu.

Niestety... ulica w całości została otwarta, ale nic co miało by poprawić bezpieczeństwo w tym newralgicznym punkcie nie zostało wykonane.

W tym momencie mamy wyjście z tunelu prosto pod koła jadących aut, które również mają mocno ograniczoną widoczność (jadąc od strony Redy).

Nie wspomnę już o tym, że zaraz pod drugiej stronie ulicy powstają dwa stosunkowo duże osiedla mieszkaniowe i ludzi będzie tylko przybywać.

Regularnie są tam łamane przepisy dotyczące ograniczeń prędkości.

Póki co ograniczamy się do policyjnych kontroli prędkości, w miejscu w którym akurat droga jest prosta w widoczność bardzo dobra (okolice złomowca), a fotoradar Straży Miejskiej możemy zobaczyć jak zbiera żniwo na krajowej "szóstce"

Zatem jak to w naszym kraju, czekamy do pierwszej tragedii w tym miejscu.

No coż widocznie Reda znajduje się w innym wymiarze. Tam przejście dla pieszych jest przy tunelu. Mało tego zamontowane są progi zwalniające. Ale tak jak piszesz, dopóki pod koła nie wpadnie stosowna liczba pieszych - może to jest brutalne - dopóty dla władzy nie jest to problemem. Przesunąć przejscie o 15 m  i zamontować dwa progi - bez zgody Brukseli nie da rady. A urzędnicy są kryci - ludzie zginą - bo tak było namalowane w projekcie.

Przejeżdżałem tamtędy w ostatni weekend i tez zwróciłem uwagę na te progi zwalniające w Redzie przy dworcu. I co ? Da się ?

Może faktycznie masz rację... inny wymiar.

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0