Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Waldemar

MORSY w RUMI ???

14 postów w tym temacie

Czy w Rumi istnieje jakaś grupa osób uskuteczniająca "kąpiele w przeręblach" :) ??? Jeżeli nie - to może warto pomyśleć o takiej inicjatywie. Mogę się tego podjąć. PS Proszę tylko o konstruktywne odpowiedzi. Do osób "zarabiających na czajnik elektryczny do parzenia wody" - ceńcie swój czas - nie trudźcie się zbędnymi komentarzami - zmieńcie wątek. Dziękuję :) Miłego dnia.

Ciekawa inicjatywa i jeśli zaczniesz coś takiego organizować to ja się chętnie piszę. Niestety idzie wiosna i woda coraz cieplejsza.

Według mojego rozeznania - w Rumi są jakieś małe grupki "MORSÓW" (po około 4-6 osóB) ale biorąc pod uwagę brak bezpośredniego dostępu do WODY - zbierają się one w różnych miejscach. Ja osobiście jestem w grupie 4 osobowej. Dzisiaj kąpaliśmy się o 1100 w Rewie (na wysokości głównego wejścia na plaże nad Zatoką Pucką). Za tydzień będziemy się kąpać w Jastarni (Jastarnia kąpie się regularnie w każdą sobotę i niedzielę o 0800). Za dwa tygodnie - wstępnie umawiamy się do Rewy na 1100. Jak widać - jako mała grupka - nie mamy stałego miejsca i stałych pór kąpieli. Co do temperatury wody - to zapewniam Cię, że to jeszcze nie lato i woda nadal jest "GORĄCA" :):):) Jak wypowiada się mój kolega (doświadczony "MORS") - "MORSY" kąpią się wtedy, kiedy inni się już nie kapią albo jeszcze się nie kąpią.

Dzisiaj, tj. 27.03.2011r. - grupka MORSÓW z Rumi zażywała kapieli o godzinie 0800 w Jastarni - w towarzystwie MORSÓW z Jastarni (z Burmistrzem Jastarni na czele) X(

No to MORSY/kandydaci na MORSÓW do kąpieli !!! X( W poprzednią niedzielę ROZPOCZĘLIŚMY SEZON. Kąpaliśmy się również w piątek (11.11.11) i dzisiaj w niedzielę. Na chwilę obecną - kąpiemy się w każdą niedzielę o godzinie 1200 na jeziorze w Bieszkowicach (jest nas 7-8 osóB). Będziemy się tam kąpać do czasu zamarźnięcia jeziora. Potem przenosimy się do REWY (czasami wyjeżdżamy do Jastarni)

W najbliższą niedzielę "moczymy się" - na "gościnnych występach" u morsów w Jastarni.:)-D Termin - niedziela 27.11.2012r. - godz. 0800. Chętnych zapraszamy.

Jak tam Morsy, kąpiecie się dalej? Kiedy / gdzie start sezonu? Zastanawiam się nad byciem morsem.

No to pierwszy krok masz już za sobą :) ... bo się zastanawiasz :) Ale do brzegu .... Jest nas 15 osób (ale nie zawsze wszyscy przychodzą - wiadomo ŻYCIE :)) Sezon już zaczęliśmy - 3 tygodnie temu w Chałupach. Z reguły kąpiemy się w Rewie a nad pełne morze lecimy, gdy poniesie nas fantazja :) lub ... jak lód zetnie zatokę :(. Do wody w Rewie wchodzimy - na wprost - głównym wejściem - co niedzielę o godzinie 0900 (od czasu do czasu - godzina ulega zmianie ale wówczas wcześniej telefonicznie się o tym powiadamiamy). Spotykamy się - 10-15 minut wcześniej - przed tym wejściem - po prawej stronie - za parkingiem miejskim (przy szlabanie) i tam się przebieramy i tam rozpoczynamy rozgrzewkę. Szczegóły na miejscu. Zapraszam. Przyjedź, zobacz, porozmawiaj. Mnie w tym tygodniu nie będzie ale powołaj się na Waldka a na 100% uzyskasz wszystkie informacje.

Dawno tutaj nie wchodziłem. Byłem przekonany, że to forum padło ale ... :)

Morsowanie nadal aktualne.

Chętni - co niedzielę - REWA godz. 0900. Spotykamy się za pętlą autobusu 0850.

Za wyjątkiem najbliższej niedzieli tj 08.02.2014r. - kąpiemy się o 0950 w Pucku - przy słupku zaślubin  (rocznica zaślubin z morzem).

Zapraszam

Czyli - najbliższa niedziela 08.02.br. - PUCK - wejście do wody przy słupie zaślubin o godz. 0950 (gotowość 0930 :)).

W Morsowaniu - jako gość honorowy - zaproszony został - Ice Lord Zbyszek Falkowski (w tym roku pobił rekord Guinessa).

Kapiel morsów - jest z jednym z elementów uroczystości organizowanych w Pucku z okazji Rocznicy zaślubin Polski z morzem.

Kapiel organizuje grupa Władysławowo-Puck "Nordowe Morsy".

Na 07 marca mamy zaproszenie do Helu. Wejscie do wody 1100.

Zapraszam.

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0