Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
PIIT

Wyjazd z LIDLA

169 postów w tym temacie

Z tego co ja zrozumiałem to woda z drogi odprowadzana jest na tym odcinku do rowów melioracyjnych PKP i dla tego problem leży po stronie PKP bo rowy podobno nie są oczyszczane (odmulane) a most tak nisko postawiony, że trzeba było obniżyć teren pod :) a woda pod górkę nie płynie prawda ? wiec chyba im tylko rowy pozostały ot cała historia. Mam kolegę który współpracuje z PKP i śmiech mnie ogarnia jak przypomnę sobie jego opowieści co sie wyprawia w tej firmie państwo w państwie jest trafnym określeniem tej firmy. Na marginesie dodam, że mają kupę kasy z Unii i całe to torowisko jest obecnie remontowane ze środków Unijnych bo w niedalekiej przyszłości będzie tedy jeździć kolejka elektryczna na lotnisko w Babich Dołach.

Śmiech mnie dzis rano ogarnął kiedy jadąc do pracy widziałem przed sobą piętrowy autobus podażający w stronę Gdyni z napisem " Tramwaj wodny" przejeżdzający akurat pod naszym-gdyńko-kolejowym wiaduktem. Bardzo pasował do tego miejsca !

ja na miejscu PKP bym to olewał i to na maxa . Te tory tam były jak pamietam od zawsze i hutnicza też. Jak się robi remont kapitalny drogi to wykształciuchy oceniają i wyceniają , jak ? różnie ale prawie zawsze podnoszą powierzchnie ulicy wyżej niż była do tej pory , takie sztuczne oszukiwanie wód gruntowych , tylko pod wiaduktami im się nie zgadza bo to podnoszone nie jest . Prześwit pod wiaduktem musi być należyty ,więc robią tam dołek i jest jezioro . Proste co ? Potem mamy wstęge , premie i zdjęcia sztucznych szczęk usmiechnietych w różnych gazetkach tyle że robota popaprana ... TERAZ RUMIA

czyli podnosimy poziom jezdni i dajemy ograniczenie wysokości ? proste proste! :))))) ciekawe czy pan z kapeluszem na rowerze by sie zmieścił:D sprawa jest spierd.. w samym wiadukcie i nie ruszysz tego g.. choć byś się zesrał. Nie jestem budowlańcem, ale cienko widzę jakiekolwiek inne rozwiązanie. No chyba, że podnosimy poziom torowiska i przerabiamy most to jest wyjście. Tylko w takiej sytuacji czekalibyśmy jeszcze dłuuuugo na remont tej drogi i nie byłoby pewnie dwóch stacji i innych inwestycji w tej okolicy przez jeszcze kilka lat. ale byłaby za to dawna skakanka ;)

Prawie każdy w Polsce zna się na: zdrowiu polityce motoryzacji i drogach Skupię się na ostatnim: ten problem NA PEWNO można rozwiązać, tylko przerzucanie go ze strony naszych władz a to na Gdynię a to na PKP nie spowoduje rozwiązania problemu a tylko go zagmatwa i odsunie w czasie. Dziwnym trafem autostrady w Szwjcarii (nie Kaszubskiej...) są doskonale zmeliorowane Tam w górach to 1/2 roku jest zima potem wiosna i długo jesień i ciągle pada deszcz albo śnieg i co? Jakoś się kręci i nikt nie zwala na kolej że oni coś zasypali czy nie odkopali A czemu tak jest? Bo jeśli kierowca przejeżdżający przez kałużę-jezioro uszkodziłby auto, to wypłata odszkodowania z polisy zarządcy drogi skutecznie zmusiałby go do działania A u nas.....

Jak juz bedziesz zbieral podpisy pod petycja o ingerencje miasta we wlasnosc pkp to popros o pomalowanie budynku dworca i peron w Bialej Rzece, zebym nie musial chodzic tak daleko do dworca glownego w Rumi. uzasadnienie: przeciez Wejherowo ma wiecej jak 2 przystanki skm to czemu my nie mozemy miec 3 ? TBB widze ze jestes pelen wiary, zapalu do pracy i pomyslow. Wyjaw nazwisko i wystartuj w najblizszych wyborach , masz moj glos !!!

o ku.. TBB jasne porownywanie Polski do Szwajcarii ma sens chyba tylko w jednym przypadku: dziury- my w drogach, oni w serze. jakies melioracje itp itd nie maja sensu, w wielu glowach za duzo jeszcze skazenia "wesolymi latami prl". trzeba czekac, albo wszystko zlikwidowac

BO: jakbyś chwile pokumał to ...znasz mnie kartofel: bierzmy przykład z lepszych, oni też walczyli z głupimi przepisami tylko z 40 lat temu (ale do UE nie weszli) nauczyli sie i mają.

Wracamy do tematu. Wciaz aktualne. Temat wart wałkowania . Budowle tej firmy maja, okazuje sie, cechy wspolne, oprocz tego, ze tak samo wygladaja i maja towar na polkach ulozony identycznie, to takze wyjazdy z nich cos szwankuja. Wszystkich przebija LIDL w Redzie!

Może nie zapłacili komu trzeba i nie dostali w terminie tego co trzeba (czytaj: pozwolenia, licencji, akcyzy itd)

Z Redą wyszedł cyrk, bo dyrekcja dróg (specjalnie małą literą ;) ) nie wyraziła zgody na wyjazd na Gdańską. Droga z Lidla ma przebiegać przez osiedle! A żeby było zabawniej, inwestor dostał obietnicę,że podczas dalszego remontu krajowej 6 taki wyjazd powstanie wraz ze skrzyżowaniem pod dworcem. Za jakieś 2 lata. Albo i nie. Ciekawa to - jak widać - firma.

Uparcie wracam co jakis czas do tematu. Minely kolejne miesiace. Ludzie zmieniaja poglady. Moze warto probowac ponownie?

Szanowny Panie Pitt Zaczęliśmy procedurę przygotowania dokumentacji technicznej tej drogi równoległej do Grunwaldzkiej. Zamówiliśmy mapę do celów projektowych. E.R-K

Brawo. Cos sie dzieje. Byle nie byloby tak ja z Estakada Kwiatkowskiego /33 lata/.

E.Rogala-Kończak Napisał(a): ------------------------------------------------------- > Szanowny Panie Pitt > Zaczęliśmy procedurę przygotowania dokumentacji > technicznej tej drogi równoległej do > Grunwaldzkiej. Zamówiliśmy mapę do celów > projektowych. > E.R-K Prawie pol roku za nami...

Szanowni Państwo Do końca kwietnia spłynie drogowa dokumentacja techniczna i skończony zostanie także podział działek pod pas drogowy. Jest więc szansa, jeśli nie będzie komplikacji nieprzewidzianych, że w tym roku uda się zbudować tą drogę. E.R-K

Szanowni Państwo Dokumentacja jest gotowa, trwają podziały działek, ale niestety koalicja POPiS nie umieściła tego zadania w budżecie, chociaz to ich v-ce Burmistrz polecił robić tą dokumentację. Mam nadzieję, że jak już będzie pozwolenie na budowę, to radni pozwolą na realizację tej inwestycji. E.R-K

...z uporem maniaka... Minely kolejne trzy miesiace, pewnie jestesmy blizej celu ? Choc juz zaczynam miec watpliwosci czytajac relacje z rumskich obrad popisowcow.

Szanowni Państwo Na oststniej sesji POPIS znowu się popisał i nie zaliczył do dróg gminnych drogi serwisowej( czyli wyjazd z Lidla) do dróg gmonnych, czyli pommo, że lada chwila będzie pozwolenie na budowę, tej drogi nie będę mogła budować. W nowym ro9ku budżetowymm i tak droga ta stanie się drogą gminną, ale jeśli nie zostanie zapisana w budżecie to i tak nie będę mogła jejk budować. E.R-K

Niestety znowu ja sie przypominam, kolejne trzy miesiace za nami i podejrzewam, ze tkwimy wciaz w tym samym miejscu. Za kazdym razem gdy wjezdzam w Grunwaldzka mam obawy czy sie wyrobie przed kolejnym samochodem. Fatalny jest ten wjazd i niebezpieczny. Pozostaje nam czekac na laskawsze spojrzenie rumskiego PoPisu. (td)

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0