Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
PIIT

Wyjazd z LIDLA

169 postów w tym temacie

Nie, nie ten redzki bez którego nie mozna otworzyć sklepu, tylko nasz.Zreszta nie tylko chodzi o Lidla,a włączenie sie do ruchu na krajowa 6tke. Jest bardzo niebezpieczny, a wszyscy wracający na Rumię, a jest ich sporo musza właczyć sie na chwilę by zaraz zjechać za stacja benzynowa w prawo. Temat drogi, przedłuzenia odcinka BP-Lidl był tu juz gdzies wałkowany,były jakies kłopoty z wykupieniem gruntów od prywatnych włascicieli.Byłby to dobry , bezpieczny zjazd na Rumię. Co prawda i obecnie mozna tędy przejechac, ale stan nawierzcnijest tragiczny. Czy cos w tym temacie dzieje sie?

To fakt. Byłoby bezpieczniej. Taka droga lokalna jest np. od Warszawy aż do Płońska. Biegnie wzdłuż głównej drogi i cały ruch lokalny się na niej odbywa. To dobre zozwiązanie. Jeśli ktoś robi zakupy w Lidlu, to w 80-90% i tak skręca w prawo przy Orlenie, tylko kto miałby za tę poprawę bezpieczeństwa zapłacić?

Szanowni Państwo Niestety właściciele gruntów nie chcą podjąć rozmów na temat sprzedaży. Może spróbujemy na mocy specustawy, ale do tego jest potrzebna zgoda Rady Miasta. Niestety nie mogę się doprosić debaty na temat kolejności budowy dróg w Rumi, bo Komisja Gospodarcza nie ma na to nie wiem, czasu czy ochoty. E.R-K

E.Rogala-Kończak Napisał(a): ------------------------------------------------------- > Szanowni Państwo > Niestety właściciele gruntów nie chcą podjąć > rozmów na temat sprzedaży. Może spróbujemy na mocy > specustawy, ale do tego jest potrzebna zgoda Rady > Miasta. Niestety nie mogę się doprosić debaty na > temat kolejności budowy dróg w Rumi, bo Komisja > Gospodarcza nie ma na to nie wiem, czasu czy > ochoty. > E.R-K może wystarczy im zapłacić zgodnie z cennikiem ? no tak<, skąd na to pieniądze wziąć ? a poza tym : komisja czasu nie ma .... normalka

E.Rogala-Kończak Napisał(a): ------------------------------------------------------- > Szanowni Państwo > Niestety właściciele gruntów nie chcą podjąć > rozmów na temat sprzedaży.(...)> E.R-K Ja się nie dziwię, te grunty to łakomy kąsek, a na wartości mogą tylko zyskać.

No wiesz, mozna sprzedac i miec droge, mozna trzymac i g.. miec. To jest jak z psem ogrodnika, sam nie zje - innemu nie da. Jak miasto ma budowac na nieswoim terenie droge? Czmu miasto ma kupowac po normalnej cenie + budowac droge, gdzie tu interes? Niech sobie wlasciciele sami zbuduja droge i szlaban postawia...

a po co kupować ??!! można wdrożyć specustawę i wywłaszczyć właściciela .... przecież to prostsze i tańsze niż komuś zapłacić za jego własną ziemię .... szkoda że komuna odeszła w tamtych czasach te procedury były o wiele prostsze i szybsze w zastosowaniu

Bojach widzę że panią burmistrz powiesił byś na drzewie ale ona sama to wiesz co może zrobić?Mamy rade jaką mamy i trzeba się z tym pogodzić, wszystkie sensowne sprawy poruszane przez panią burmistrz czy gospodarnośc torpeduje ta nieszczęsna koalicja POPIS.A co do drogi to dziwie się właścicielom działek ,chyba droga podniosła by ich wartość.pozdrawiam.

Widac z tego, ze sprawa jest jak na razie nie do rozwiazania. Właściciele pewnie tak jak pisze B.O. chca zyskac takim stanowiskiem znacznie na wartosci.W zasadzie w takich sprawach nie ma zmiłuj sie. Gdzie ktos zwietrzy jakis dobry interes stara się sprawe przeciągać przez co teoretycznie podbija cenę, ale w praktyce czasem tak bywa, że finał sprawy moze byc całkim zaskakujacy dla nich i nic nie zyskają.A nóz gmina znajdzie inne nowatorskie rozwiązanie drogowe, choć to pierwotne jest całkiem dobre tylko nie mozna jak widac go zrealizować.

E.Rogala-Kończak Napisał(a): ------------------------------------------------------- bo Komisja Gospodarcza nie ma na to nie wiem, czasu czy > ochoty. No tak nikt nie obiecywał, że będzie szybko, łatwo i przyjemnie (patrz poprzednia kadencje!) Ale takie narzekanie (?) jest samospełniającą przepowiednią: nic nie mogę zrobić, bo: komisja coś tam, NIE MA PIENIĘDZY (to z poprzedniej kadencji-bo Knop zabrał, albo nie zapewnił), i takie tam. Może bez urazy Pani Burmistrz, tam w Urzedzie trzeba świeżej krwi czyli dopuścić trochę młodych a paru (no nic nie mam do Sz. Pan A.Kubiny) powinno być na zasłużonej (politycznej) emeryturze !Bo odnoszę nieodparte wrażenie, że czas który jest bezcenny- poświęcacie na stwarzanie wojenek!

wiecie co najprostsza i najtansza metoda- nie jezdzic do lidla, nie napychac sie macdonaldzie i nie tankowac

nie chodzi kto ma do kogo , tylko żyjąc w mieście na którym komuś zależy to trzeba myśleć perspektywicznie , wiem że nie którzy mają inne względy na uwadze , ale to oni są przykładem zacofania w stosunku do rozwoju miasta i takich ludzi nikomu kto wypatruje postępu nie potrzeba . a co do kasy która rządzi światem to trzeba sie uśmiechać do bogatych którzy maja środki na realizację / marzeń / biedaków , i nie wolno prychać na koncerny , markety deweloperów , bo gdyby nie oni to rumia nie była by taka jak jest dziś ( dzięki dużej mierze ich pieniądzom )

Szanowni Państwo Ale do rozmów na temat ceny nawet nie doszło, bo np. w przypadku jednej z działek nie przeprowadzono jeszcze postępowania spadkowego i spadkobiercy nie chcą go przeprowadzić, a właściciel drugiej z działek powiedział, że nie potrzebuje teraz pieniędzy.Panie TBB ja nie narzekam tylko przedstawiam fakty. W obecnej kadencji konsekwentnie nie uchwala się planów zagospodarowania bez podania merytorycznego uzasadnienia, nie pozwala się budować dróg gminnych Komitetom Społecznym, które podpisały umowy ponad rok temu itd. E.R-K

Nawiązując do Pani wypowiedzi zacytuje ks.Tisznera: Są trzy prawdy: cała prawda, Święta prawda i g*wno prawda. Nie wiem dlaczego ale dziwnie pasuje to do Pani wypowiedzi

kartofel Napisał(a): ------------------------------------------------------- > wiecie co najprostsza i najtansza metoda- nie > jezdzic do lidla, nie napychac sie macdonaldzie i > nie tankowac Jeśli chodzi o tankowanie to nie ma problemu bo z BP jest wyjazd na ŻiW.

Z Maca w zasadzie też, ale i z lidla jakiś czas temu jeden kretyn szukał innego wyjazdu i poszedł ze mną i moim "golfikiem ściągniętym z niemieckiego drzewa" na czołówkę próbując jechać pod prąd

A ja juz pare razy widziałem gosci jadacych do tyłu, czyli cofajacych. Tęz jest to jakis sposób. Co nie zabronione to dozwolone.

zawsze mozna zaparkowac samochod przy puku i te kilka metrow przejsc sie z buta, chyba ze ktos ma potrzeba robienia gigantycznych zakupow. tylko po co?

Kartofel nie znam Twojego "statusu cywilnego" /tak to okresle/.Ja mam zone, dzieci i zwierzyniec w domu i 5 razy dziennie do sklepu nie latam po kazda rzecz osobno.Nie jestem stałym i czestym klientem Lidla, ale bywam tam co jakis czas.I nie bede niestety nosił z buta np. 2 zgrzewek wody czy dajmy na to znowu np. palety browaru skoro mam auto i moge podjechac pod sklep. Taki jestem wygodny, a co !

"tylko po co?" wiesz nie chodzilo mi raczej o potrzebe robienia zakupow a raczej o zastanowienia sie czy zawsze niska cena idzie w jakosc. wiadomo ze oplaca sie kupic 10 kg kartofli za jednym zamachem;) ale... dobra nic ine pisze bo zaraz jakis madrala bedzie gadal ze pracuje w biedronce i robie nieuczciwa konkurencje

czy do lidla nie moglby zawijac ten sam autobus co do tesco?byloby piekne polaczenie dwoch marketow...

Byłem dzisiaj w Albo, pusto. W interesie sklepów jest zbudowanie drogi i przedłużenie jej do Ceynowy.Wyjazd na krajówkę jest bardzo niebezpieczny, powinien być zlikwidowany.Rozwiązania komunikacyjne są beznadziejne, nieprzemyślane widać ,że brak w Urzędzie Komunikanta. Przykładem jest przebudowa skrzyżowania Grunwaldzkiej z Ceynowy. Kto to uzgodnił? Teraz jest gorzej jak było.

TheBestBoy Napisał(a): ------------------------------------------------------- > Chyba najlepiej by było gdyby autobus z Tesco > podwoził Kientów Auchana do Lidla, co Junior? Teraz mamy juz swoje własne TESCO w Rumi. /tak,tak/

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0