Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Asia08

Deweloperzy w Rumi--polecani i nie polecani !!!

223 postów w tym temacie

A czy ktoś wie jak buduje Jol-trans? Budowali już mieszkania pod nazwą SIROCCO przy ul. Rodziewiczówny. Czy to dobry developer, uczciwy, solidny, terminowy itp...?

Pytacie o firmę Costa długo zastanawiałem się czy napisać w tym temacie ale jest ku temu okazja bo pan Jan poraz koleny nie wywiązał się ze swoich obietnic. Mieszkam w takim domku jest super ale pan Jan to osoba niesłowna wszystko spisujcie na papierze.Pomimo że stworzyliśmy z sąsiadami fajną paczkę to wszyscy mamy zastrzeżenia do naszych mieszkań i całego budynku. Pan Jan oczywiście zgadza się na nasze propozycje naprawy błędów budowlanych ale niestety ich nie realizuje. Taki stan trwa od momentu przyjęcia przez nas budynku niestety już jest po gwarancji............. resztę dopowiedzcie sobie sami
Nie moge sie zgodzic z Tomkiem151 Ja mialem zupelnie przeciwne doswiadczenia z firma Costa. Pan Jan wywiazal sie ze swoich obietnic wzorowo. To fakt ze wszytko bylo zalatwiane ustnie, ale usterki byly trywialne (popsuty kontakt, brak klucza itp.) wiec nie bylo warto sie bawic w papierki. Ogolnie jakosc wykonania byla wysoka, a wszystkie poprawki realizowane natychmiast, ale oczywiscie czas pokaze. Uwazam ze nie zasluguje on na tak negatywny komentarz.

Pytacie o firme JOL-TRANS więc odpowiadam jak to wyglada w rzeczywistości. Jol-trans p Jolanta i p Andrzej K. - tak budowali kompleks sirocco - to ich pierwsza realizacja ,trudno nazwac ich deweloperem nie mają doświadczenia jak i wiedzy na temat budownictwa nie interesują sie swoją realizacją jak są jakieś problemy to trzeba udawać się do podwykonawców a to już nie jest łatwa droga aby coś wyegzekwować. Moje spostrzezenia, sa nastepujace ; dużo obiecują ale nie wywiązują się ze swoich obietnic . Jeżeli już ktoś zdecyduje sie na zakup swojego wymażonego M u tego dewelopera powinnien dobrze zabezpieczyć się umową zakupu. Monitorować postęp budowy najlepiej przed każdą wpłatą pieniedzy odbierać kolejny etap budowy z inspektorem budowlanym , poniewaz na koncu realizacji iwestycji moze sie bardzo rozczarowac np. brak izolacji , wentylacji ( prze co sa problemy z wilgoią) ,wizualizacja budynku nie zgodna w 100 procentach z rzeczywistością jak i zagospodarowanie terenu . Sprawdzajcie plany budynku z rzeczywistością ,czy wszystko jest i poprawnie wykonane i czy są prawidłowe materiały użyte do budowy budynku . Następny problem rodzi gwarancja - oczekujcie pisemnego potwierdzenia gwarancji na budynek i zgłaszajcie usterki pisemnie - pilnujcie terminów napraw. Deweloper w wiekszości odrzuca naprawy gwarancyjne. Większość napraw trzeba robić na swój koszt. Każdy ma swoje spostrzenia jednym przeszkadzają usterki innym nie ale pamiętajcie,że to są Wasze pieniadze i Wasze życie , więć warto przywiązać wagę do takiego zakupu jak zakup wymarzonego m czy domu. Życzę więc rozwagi i bezproblemowych transakcji.

Uwaga – ostrzegam przed zakupem mieszkań od dewelopera KRJ Partner!!! Błędy w sztuce budowlanej: zawilgocenia, zacieki, pleśń, nieszczelności dachu i stolarki okiennej, braki w ociepleniu, krzywe parapety i sufity, odpadające tynki - to tylko niektóre problemy z jakimi borykają się mieszkańcy osiedla „Zacisze”. Dodatkowo opieszałość w usuwaniu zgłoszeń reklamacyjnych, wprowadzanie w błąd i bezpodstawne przerzucanie na klienta odpowiedzialności za błędy w sztuce budowlanej. Od 2008r. jesteśmy właścicielami mieszkania na terenie osiedla „Zacisze” w Rumii więc opinia ta jest jak najbardziej wiarygodna. Zainteresowanych opinią o deweloperze zapraszamy na teren osiedla. P.S. Podczas odbioru mieszkania radzimy: najlepiej od razu wynająć eksperta budowlanego, wyposażyć się w poziomice oraz kamerę termowizyjną. Wszystko dokładnie pomierzyć i nie zwracać zupełnie uwagi na zapewnienia przedstawiciela KRJ Partner, iż wszystko jest jak należy, a ewentualne „niedociągnięcia” zostaną usunięte później. Jeśli tego nie zrobicie, może się to na was zemścić - firma KRJ Partner będzie zasłaniała się podpisanym protokołem odbioru mieszkania.

Witam serdecznie. Czytam opinię o KRJ Partner i jestem szczerze zaskoczona. Jestem posiadaczką mieszkania w Zielonych Ogrodach wybudowanych przez KRJ i nie mam żadnych zastrzeżeń. Odbiór mieszkania poszedł szybko i sprawnie, moje uwagi natychmiast zostały rozwiązane przez pracowników tejże firmy. Poziomica, a tym bardziej kamera termowizyjna w naszym przypadku nie była potrzebna. Czytając powyższą opinię jestem zniesmaczona jej treścią. Byłam na tym osiedlu właśnie ze względu na tę opinię, miałam szansę również obejrzeć jedno z mieszkań i żadnych z wyżej wymienionych wad nie zauważyłam. Ja zainteresowanych kupnem mieszkań KRJ PARTNER zapraszam na osiedle Zielone Ogrody, bo przykro mi czytać tak przykrą i wg mnie nieprawdziwą opinię na temat dewelopera, z którym moja współpraca przebiegła w tak miłej atmosferze. Ja osobiście szczerze polecam !!!!!

29 marca złożyłem pisemne zgłoszenie reklamacyjne w biurze dewelopera KRJ Partner. Otrzymałem pokwitowanie odbioru. Zgodnie z obowiązującym prawem - deweloper ma obowiązek ustosunkować się do naszej reklamacji w terminie 14 dni kalendarzowych, liczonych od dnia następnego po dniu, w którym złożyliśmy reklamację. Nieudzielenie odpowiedzi w tym terminie oznacza uznanie reklamacji. Dziś mamy 10 maj - do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi w tej sprawie. Przez telefon dowiedziałem się jedynie, że ktoś się do mnie odezwie... Czyli wszystko po staremu - firma w dalszym ciągu kontynuuje politykę odwlekania i najwyraźniej liczy na przedawnienie sprawy. W taki sposób nie powinno traktować się swoich klientów... NIE POLECAM!

Witam Ze swojej strony z czystym sumieniem polecam firmę WASKO [www.wasko10.pl] Osobiście mieszkam od ponad roku i jestem bardzoooo zadowolona- podejście do klienta,wykończenie i nawet cena- pozytywnie ;) wiadomo że zawsze chciałoby się taniej, ale niestety prawda jest taka "kto tanio kupuje, dwa razy kupuje" nie zawsze się to sprawdza, ale... ;) wcześniej korzystałam z firmy Orlex i lepiej nie będę porównywała tych firm.... pozdrawiam :)

Witam, Wątek długo się ciągnie, ale rozumiem, że temat aktualny i czytelników przybywa. Sam parę miesięcy temu przypadkowo tu trafiłem... Dla wszystkich zainteresowanych, o ile jeszcze nie znaleźli: firma pana Jana (Costa) funkcjonuje pod adresem http://www.costa.sopot.pl/index.html Jeśli pytacie o moją prywatną opinię akurat o tej firmie: złego słowa o panu Janie powiedzieć nie mogę. A że, jak ktoś słusznie zauważył, wiele spraw załatwia się (lub nie) tak mniej oficjalnie i po ludzku "na gębę"? Oszukanych i pokrzywdzonych jakoś tu na forum nie widzę. Kłaniam się nisko i pozdrawiam

Witam serdecznie wszystkich. Chciałbym się podzielić z Wami moja subiektywna ocena o firmie TAMBUD z która miałem dziś kontakt i na gorąco dziele sie opinia o poziomie i jakości kontaktu a firma. Uważam ze w dziale obsługi klienta pozostaje wiele do zrobienia. Pan udzielający informacji pod nr 502 115 439 ( numer znaleziony na stronie http://www.tambud.pl/wiazowa.htm )mówiąc krótko Pan prostak. Ocena poparta również spotkaniem na placu budowy na która zostałem zaproszony w celu oglądnięcia mieszkania a następnie wyproszony gdy zwróciłem uwagę ze cena oferty internetowej (niespełna 350 tys.) rożni się o "jedyne" 30 tys zł oczywiście nie w ta stronę:). Pan nadpobudliwy agresywny i chamski, nie tak wyobrażam sobie kontakt z deweloperem. Moja krytyczna ocena dotyczy tylko tego pana z innymi pracownikami nie miałem kontaktu ale po takiej "przygodzie" nie chce już mieć z firma TAMBUD nic do czynienia.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie - mam niestety tylko doświadczenia z firmą KRJ Partner - generalnie wszystko OK. zdaniem FIRMY. Poza pewnymi szczególami - które na dzień dzisiejszy uniemożliwiają na korzystanie z uroku zamieszkiwania w mieszkaniu, które na moje nieszczęscie zakupiłem na Osiedlu Zacisze. Och drobnostki - lekkie przedmuchy wiatru pod ociepleniem - wieczorem bardzo fajnie się zasypia - tylko trochę zimno.... Kilka razy woda w garażu - też można się przyzwyczaić - a FIRMA jak to FIRMA ... podejmuje próby robienia CÓŚ TAM - no i tyle ... Gdyby ktoś chciał kupić od nich mieszkanie - niech to przemyśli - OSOBIŚCIE - NIE POLECAM

UWAGA!!!! Szczerze ostrzegam przed kupnem mieszkania wybudowanego przez firmę KRJ PARTNER. Firma nie kwapi się do odpowiedzi na pisma zgłaszające wady i usterki w mieszkaniu. Mieszkam na osiedlu „Zacisze” w Rumi do tej pory na wszystkie pisma , a było ich około 20 dostałam odpowiedź na jedno w dodatku mailem. Firma nic sobie z tego nie robi, że wg prawa na odpowiedź ma maksymalnie 14 dni. Kontakt i odpowiedzi na każde najdrobniejsze pytanie jest ale TYLKO przed kupnem mieszkania. Niestety jestem jedną z właścicielek mieszkania wybudowanego przez KRJ PARTNER. Nie można tu mówić o usterkach tylko o poważnych wadach budowlanych. Mieszkania i domki na osiedlu były odebrane w sierpniu 3 lata temu, do tej pory żadna z poważnych wad nie została usunięta. Zalania w garażach, piwnicach, kotłowniach i klatkach schodowych niekiedy dochodzą na wysokość kostek, nie można wejść do pomieszczeń bez kaloszy. Na dzień dzisiejszy widoczne, zagrzybione zacieki na ścianach osiągają wysokość do ok.1 metra!!!! Oczywiście we wszystkich pomieszczeniach- syf, stęchlizna i oczywiście ogromne straty bo przecież co zrobić z zalanymi i zbutwiałymi rzeczami. A firma troszkę tu troszkę tam załata…. A sprawa zalań powtarza się gdy tylko pada 3dni … Zainteresowanych zapraszam do oglądania, sprawa nadaje się tylko do mediów… Kolejnym poważną wada jest fakt, iż w mieszkaniu nie można nagrzać, 20 stopni to zdecydowanie maksimum!!!!!! W mieszkaniu wieje!!! Tak jakby ktoś w zimę okno otworzył !!! Oczywiście firma nie odpowiada jaka jest tego przyczyna, tłumaczy się tylko winą mieszkańców u jednego stolarz źle schody zamontował, u innego halogeny są źle zamocowane a trzeci nie grzeje w mieszkaniu….. UWAGA!!! Ten, kto kupi mieszkanie niech będzie przygotowany na wieczne remonty, nieskuteczne usuwanie wad, brak odpowiedzi na jakiekolwiek pisma, brak profesjonalizmu, wieczne zbywanie i same problemy. No i oczywiście będzie narażony na dodatkowe nerwy i koszty jak opinie rzeczoznawców, biegłych i spraw sądowych. A przecież kupno własnego M powinno być spełnieniem marzeń. Ci, którzy niestety nie natknęli się wcześniej na opinie o firmie przestrzegam przez odbiorem mieszkań, najlepiej zabrać ze sobą sztab specjalistów i problemów razie problemów nie odbierać mieszkania, bo po co później odstępować od umowy lub biegać po sądach. Zapraszam do odwiedzin i zapewniam, że każda z zamieszkujących na osiedlu rodzin oprowadzi zainteresowanych po mieszkaniach. ZDECYDOWANIE NIE POLECAM!!!

Jesli szanowna uczestniczka forum tak szczerze poleca - to ja jako mieszkaniec osiedla SZCZERZE zapraszam do odwiedzin i obejrzenia DZIEŁA BUDOWLANEGO - gdyż inaczej tego nazwać się nie da - na miejscu - w razie potrzeby służę pomocą... oprowadzę osobiście.

Jesli szanowna uczestniczka forum tak szczerze poleca - to ja jako mieszkaniec osiedla SZCZERZE zapraszam do odwiedzin i obejrzenia DZIEŁA BUDOWLANEGO - gdyż inaczej tego nazwać się nie da - na miejscu - w razie potrzeby służę pomocą... oprowadzę osobiście - oczywiście po OSIEDLU ZACISZE - budowa KRJ PARTNER

Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi klientami z Osiedla Zacisze. Rozumiemy, że mogą czuć się rozżaleni utrudnieniami w korzystaniu ze swoich lokali. Sytuacja na tym osiedlu jest wyjątkowa i nie występuje na żadnej innej budowie KRJ Partner. Przepraszamy za nieco przydługi post, ale chcemy rzetelnie przedstawić całą sytuację, a nie da się tego zrobić w dwóch słowach. W opiniach pisanych pod wpływem emocji trudno o obiektywizm. Po ich przeczytaniu można wyrobić sobie odbiegające od rzeczywistości wyobrażenie o sytuacji na osiedlu oraz podejściu KRJ Partner do klientów i do rozwiązywania problemów. Nie wdając się w jakiekolwiek polemiki z poszczególnymi wypowiedziami na forum, chcemy przedstawić fakty. Główną przyczyną zalewania piwnic na Osiedlu Zacisze jest katastrofalne podwyższenie się poziomu wód gruntowych w tej części Rumi w ostatnim czasie. Problem dotyka wielu mieszkańców w tej okolicy i był wielokrotnie opisywany (proszę zajrzeć na http://www.mtk.pl/forum/read.php?3,53156). Przed rozpoczęciem budowy Osiedla Zacisze zostały wykonane badania geologiczne określające maksymalny występujący w tym miejscu poziom wód gruntowych. który był wówczas o około metr niższy niż obecnie. Mając to na uwadze zastosowaliśmy specjalne, zgodne ze sztuką budowlaną rozwiązania technologiczne, zapewniające ochronę przed wodami gruntowymi. Do rozwiązań tych zalicza się między innymi żelbetowa konstrukcja piwnicy. Występujące ostatnio „podziemne powodzie” są jednak tak ekstremalne, że nawet najlepsza technologia może zawieść. Z przenikaniem wody do piwnic od strony wjazdów skutecznie sobie poradziliśmy. Wiosną tego roku zostały wykonane dodatkowe progi i zmieniona technologia izolacji, a wszystkie przestrzenie uzupełnione wysokiej klasy betonem wodoszczelnym. Koszty tej przebudowy były znaczne, ale warto było je ponieść, ponieważ rozwiązanie zdało egzamin w czasie intensywnych, jesiennych opadów, bo woda od strony wjazdów przestała przenikać. Niestety, ostatnia „podziemna powódź” spowodowała przeniknięcie wody do piwnic przez niektóre przyłącza (elektryczne i wod-kan). Bezpośrednio po zgłoszeniu problemu przez mieszkańców obniżyliśmy lokalnie poziom wód gruntowych poprzez zastosowanie igłofiltrów, odpompowaliśmy wodę i przystąpiliśmy do osuszania obiektu i usuwania szkód. Obecnie w piwnicach pracują jeszcze osuszacze. Po zakończeniu osuszania wykonamy prace przywracające odpowiedni stan budynku zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Przyłącza zostały dodatkowo zabezpieczone i uszczelnione, dzięki czemu podobny problem nie powinien wystąpić w przyszłości, nawet przy bardzo wysokim poziomie wód gruntowych. Kilku klientów wyraziło niezadowolenie z komfortu termicznego swoich mieszkań na Osiedlu Zacisze. Problem dotyczył wysokich mieszkań na piętrze przy poddaszu, wyposażonych w antresole. Są to mieszkania bardzo przestronne i funkcjonalne, ale ze względu na nietypową konfigurację wymagają większych nakładów na ogrzewanie. Wszystko, co mogliśmy zrobić, by zasadniczo poprawić komfort termiczny tych mieszkań, wykonaliśmy na przełomie 2009 i 2010 roku. Usunęliśmy drobne usterki i zastosowaliśmy dodatkowe, zdecydowanie wykraczające poza standard ocieplenie (na przykład grubość wełny mineralnej w narożnikach przekroczyła pół metra). Ponieśliśmy znaczące koszty, ale cieszymy się z zadowolenia klientów, którzy teraz informują nas, że zmiany dały pożądany rezultat, a w mieszkaniach nawet przy mroźnej pogodzie jest ciepło. Mimo wysiłków z naszej strony w dwóch przypadkach nie udało nam się jeszcze zadowolić w pełni naszych klientów. Do każdego z tych przypadków podchodzimy indywidualnie. Na chwilę obecną jesteśmy przekonani, że rozwiązanie problemu komfortu termicznego w tych konkretnych przypadkach nie leży w naszej gestii i wymaga podjęcia konkretnych działań ze strony naszych klientów (na przykład zlikwidowania wydzielonych przez nich samodzielnie pomieszczeń pozostających bez ogrzewania). W przyszłym tygodniu dokonamy jeszcze ponownej weryfikacji mieszkań za pomocą kamery termowizyjnej. Jeśli znajdziemy jakąkolwiek usterkę, zostanie ona usunięta. Jeśli nie, będziemy mogli już tylko służyć naszym klientom radami w zakresie poprawnego użytkowania mieszkania. Komunikację z naszymi klientami chcemy prowadzić bezpośrednio, a nie przez fora internetowe, dlatego nie będziemy tutaj opisywać szczegółowo naszego stanowiska w tych indywidualnych przypadkach. Bardzo przepraszamy tych klientów, którzy poczuli się urażeni brakiem odpowiedzi pisemnych. Wychodzimy z założenia, że bezpośredni kontakt z klientem i reakcja na zgłoszenie są dużo ważniejsze od wymieniania się pismami, od którego przecież żaden problem się nie rozwiąże. Mając świadomość dotychczasowej niedoskonałości w kwestiach formalnych poprawiliśmy wewnętrzne procedury rozpatrywania zgłoszeń i na każde pismo udzielamy pisemnej odpowiedzi. Przygotowaliśmy również komunikat dla wszystkich mieszkańców dotyczący zalań piwnic i kroków, które w najbliższym czasie zostaną w tej sprawie podjęte przez KRJ Partner. Komunikat zostanie w tym tygodniu ogłoszony przez administrację Osiedla Zacisze.

To ciekawych informacji się dowiedziałem. Wiem juz na kogo uważać, z kim zawierać umowy. Zawsze to dobrze zasięgnąć języka u znających się na rzeczy.

Nie polecam dewelopera JWJ Rumia,mieszkania na ul.Krakowskiej.Bardzo duże wady, niedoróbki,deweloper miły do momentu podpisania umowy potem totalne lekceważenie klientów.

Zgadza się, właściciel firmy jest miły jak ma kasę dostać jak już dostanie kasę to ma ciebie już w d*pie. Jeżeli chcecie kupić u tego dewelopera cokolwiek to nie dawajcie mu pieniędzy w formie zaliczki, pożyczki lub zadatku. Jeżeli ma miszkanie na sprzedaż i kupujesz u niego dając najpierw część pieniędzy a potem za np. 2 mies reszte pieniedzy to nie liczcie ze to mieszkanie czeka na was przez te dwa miesiące. Pomimo tego ze dajecie część kasy rezerwując to miszkanie, to on dalej je sprzedaje i oferuje kazdemu kto da mu wieksza kase lub od razu całość kwoty.

Umowa z Bzduchem nie obowiązuje, facet jest albo cham albo ma klopoty finansowe i jest cham.

COSTA Jan Bzduch

Właściciel firmy jest miły jak ma kasę dostać jak już dostanie kasę to ma ciebie już w d*pie. Jeżeli chcecie kupić u tego dewelopera cokolwiek to nie dawajcie mu pieniędzy w formie zaliczki, pożyczki lub zadatku. Jeżeli ma miszkanie na sprzedaż i kupujesz u niego dając najpierw część pieniędzy a potem za np. 2 mies reszte pieniedzy to nie liczcie ze to mieszkanie czeka na was przez te dwa miesiące. Pomimo tego ze dajecie część kasy rezerwując to miszkanie, to on dalej je sprzedaje i oferuje kazdemu kto da mu wieksza kase lub od razu całość kwoty.

Umowa z Bzduchem nie obowiązuje, facet jest albo cham albo ma klopoty finansowe i jest cham.

Zdecydowanie odradzam wspołpracę z Firmą Pikobud z Rumi.

Bardzo nierzetelny developer ,przed dokonaniem jakiejkolwiek tranzakcji radzę porozmawiać z urzędnikami oraz pechowymi nabywcami jego lokali. Radzę wszystko dokładnie sprawdzić pod względem formalnym przed zapłatą jakichkolwiek pieniędzy.

A co myslicie     ( lub wiecie) o firmie SIERZBUD   ogladalem ich budynek na Wlokienniczej  w Rumi , pytalem znajomych  -  podobno aby zejsc z ceny obnizaja standard  ....dach z blachy :(  (kiedys dachowka),podobno sciany nie beda w mieszkaniach cekolowane tylko sam tynk , no i chyba rezygnuja  z plytek na balkonach, no i ciagle cos poprawiaja w budynku przy ulicy Ceynowy

Zdecydowanie odradzam wspołpracę z Firmą Pikobud z Rumi.

Bardzo nierzetelny developer ,przed dokonaniem jakiejkolwiek tranzakcji radzę porozmawiać z urzędnikami oraz pechowymi nabywcami jego lokali. Radzę wszystko dokładnie sprawdzić pod względem formalnym przed zapłatą jakichkolwiek pieniędzy.

Całkowicie potwierdzam. Najlepiej omijać z daleka.

Pan Deweloper bardzo miły do momentu wpłaty kasy, teraz tylko problemy.

Przeniesienia własności nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Deweloper winą obarcza wszystkich tylko nie siebie.

Polecam wizytę na Kamiennej 36C i rozmowe z nabywcami.

Pan Deweloper nie ma zamiaru przedstawić na piśmie powodu kolejnego opóźnienia jeśli nie podpiszę się kolejnego aneksu do umowy (aneks na rok).

Pan Deweloper żąda by nabywcy wybrali zarząd wspólnoty nielegalnie i przejeli zarządzanie nad budynkiem bo on tego robił nie będzie i nie będzie płacić. Chce w ten sposób doprowadzić do odcięcia prądu na klatkach i wody. Wszystko na złość nabywcą.

Omijać!!

Witam!

Pytanie o dewelopera VT PROJECT sp. z o.o Rumia ul. Towarow19

Proszę o opinię na temat dewelopera  który jak mi wiadomo buduje na ul. Nizinnej 23 'Przy przedszkolu .

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0