Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Asia08

Deweloperzy w Rumi--polecani i nie polecani !!!

222 postów w tym temacie

Przede wszyskim,rzeczywiscie ja tez uwazam ze jesli juz to dachy powinny byc spadziste zeby dopasowac sie do stojacych tam domkow.I zdecydowanie uwazam ze na tych zielonych terenach nie powinno juz nic wiecej powstac.Oczywiscie czekam na potwierdzenie ze na pewno beda chodniki i droga(patrz oferta Semeko-ladnie!!!).

Szanowni Państwo Jedynym sposobem na to by zabudowa była uporządkowana jest uchwalenie planów zagospodarowania przestrzennego. Gdy go brak, a na dzień dzisiejszy dotyczy to ok. 50% Rumi( bez lasów) niestety władztwo urzędników jest zbyt małe aby narzucić wolę inwestorowi. Warunki zabudowy określają tylko procent zabudowy, nieprzekraczalną linię zabudowy i jej wysokość. Niestety w sąsiedztwie działek Semeco są budynki, których wysokość jest równa budowanym budynkom i stąd pozwolenie na budowę takich budynków.I nie ma tu żadnej dowolności w interpretacji przpisów.Przystąpiliśmy do tworzenia planów zagospodarowania dla Góry Markowca, aby ochronić ten teren. E.R-K

Jak zwykle tak napisała ER-K aby brzmiało jak należy. Prawda jest inna obecne władze miasta mają całe miasto i mieszkańców w przysłowiowej ... liczy się tylko KASA. Mam nadzieję, że nowi radni zrobią z tym porządek. To miasto należy przecież do nas, a nie do deweloperów. Ja bardzo się cieszę z sesji obywatelskiej .. nareszcie ktoś pyta o zdanie zwykłych mieszkańców. Szkoda że nie jest to miłościwie nam panująca ...

Szanowni Państwo Ja też się cieszę z sesji obywatelskiej i oczywiście będę w niej uczestniczyć. Ale nie zastąpi to konieczności uchwalenia planu zagospodarowania dla terenów Rumi nimi nie objętych oraz zmiany Studium zagospodarowania, które określi przeznaczenie terenów w Rumi. Radni w Rumi niestety nie są władni zmienić obowiązujących ustaw i rozporządzeń, ale są władni uchwalić plany zagospodarowania. Myśli Pan Panie melon1984, że ktokolwiek z UM Rumia cieszył się z tego, że na Górze Markowca będą stały bloki? Ale niestety brak planu i istniejąca zabudowa pozwoliła na wydanie takich warunków zabudowy, które tą inwestycję umożliwiły.Oczywiście po wydaniu przez Starostwo Powiatowe pozwolenia na budowę, nasi Architekci byli w Starostwie i wnikliwie przeanalizowali projekt w zakresie jego zgodności z wydanymi warunkami. I niestety inwestor precyzyjnie wykorzystał wszystkie zgodne z prawem wybiegi, aby wybudować taki obiekt jaki powstaje. E.R-K

pani mu nie tłumaczy, ten pisowski bolszewik nigdy w zyciu nie pojmie słowa regulacja prawna

E.Rogala-Kończak Napisał(a): ------------------------------------------------------- > Szanowni Państwo > Gdy go brak, a na > dzień dzisiejszy dotyczy to ok. 50% Rumi( bez > lasów) niestety władztwo urzędników jest zbyt małe > aby narzucić wolę inwestorowi. Warunki zabudowy > określają tylko procent zabudowy, nieprzekraczalną > linię zabudowy i jej wysokość. Pani Burmistrz skoro na dzień dzisiejszy jest zatwierdzone ok.50 % powierzchni Rumi to jak długo trzeba będzie czekać na kolejną część. Mam nadzieje, że nie tyle, aż wszystko zostanie zabudowane przez deweloperów??? I już niczego nie będzie...(widać) :)

Szanowni Państwo Mam nadzieję, że w trakcie tej kadencji uda się uchwalić resztę planów. Ale do tego jest potrzebna faktyczna współpraca z Radą Miasta i wszystkimi mieszkańcami, którym naprawdę zależy aby Rumia była piękna.Niestety narazie oprócz deklaracji POPiS w Rumi nie idą za tym czyny.Już przystąpienie do opracowywania planu zagospodarowania jakiegoś terenu umożliwia wstrzymanie decyzji o warunkach zabudowy na rok, do czasu uchwalenia rozpoczętego planu, albo wydanie decyzji zgodnej z założeniami do planu.Niestety na ostatniej sesji większość w Radzie odrzuciła uchwałe o przystąpieniu do planu zagospodarowania Centrum Rumi, a więc obszaru obejmującego teren od ul. Sobieskiego do ul. Mickiewicza oraz Żwirki i Wigury do Piłsudskiego i 3 Maja do torów. Jutro będzie sesja obywatelska w LO nr 1 na którą serdecznie zapraszam na g. 11.Rumi potrzebna jest dyskusja nad jej przyszłością i kształtem, bo może to już ostatnia szansa aby w Rumi powstało centrum.Jest duży inwestor, który ma 2,5 ha gruntu obok UM i wspólnie z nim można sprubować taką wizję, jaką jutro przedstawi. E.R-K

melon1984 Napisał(a): ------------------------------------------------------- > Jak zwykle tak napisała ER-K aby brzmiało jak > należy. > Prawda jest inna obecne władze miasta mają całe > miasto i mieszkańców w przysłowiowej ... liczy się > tylko KASA. > Mam nadzieję, że nowi radni zrobią z tym > porządek. > To miasto należy przecież do nas, a nie do > deweloperów. > Ja bardzo się cieszę z sesji obywatelskiej .. > nareszcie ktoś pyta o zdanie zwykłych > mieszkańców. > Szkoda że nie jest to miłościwie nam panująca ... co jest zgodne z prawem jest dozwolone, no chyba ze (rewolwer i) melonik bierzesz wszystko tylko pod katem jak ci przypasuje, czlowieku znajdz wykladnie prawna to mozemy pogadac. miasto na pewno nie nalezy do "was" ani tym bardziej do mnie (typowo wiesniacki poglad- tylko co ty zrobiles dla tego miasta??). jezeli ktos nabyl ziemie w zgodzie z prawem to nalezy ona do niego a nie do "was" chlopie cofnij sie do polowy lat 40 i walcz o sprawiedliwosc dziejowa, a nie uruchamiasz sie po kilku miesiacach i klepiesz nam tu swoje bzdurne teorie p.s. co masz na mysli ze nowi radni zrobia porzadek??? beda odbierac ziemie za to ze budynki stojace na niej sa niezgodne z duchem "stylu kaszubskiego"

Niech sobie Melon pojedzie na syberie albo inna pustynie itp. i znajdzie tam troche ziemi. Postawi wtedy plot i tabliczki 'to jest MOJE'. Cos tu zawialo TKM-em.

te stare gospodarstwo zostanie zburzone i powstana tam 2 nowe bloki.wiem bo widziałam na planach. i to bedzie koniec osiedla.a jezeli chcesz zobaczyc na zdjeciach to wejdz na stone semeko.www.semeko.pl

2 bloki sa w budowie,na ukonczeniu jeden,drugi troche po nim,ale czy poza tymi dwoma cos jeszcze ma powstac na Gorze Markowca?jesli tak ,to gdzie dokladnie bo na stronie sa tylko(na szczescie tylko dwa)dwa budowane.

Szanowni Państwo Przystąpiliśmy do opracowania Planu Zagospodarowania dla Góry Markowca i do czasu jego uchwalenia będzie można na rok zawieszać decyzje o warunkach zabudowy, o ile planowana inwestycja nie będzie zgodna z założeniami planu. E.R-K

rozumiem Pani Burmistrz,ze te 2 budowane na pewno powstana i ludzie tam zamieszkaja i tego juz nikt nie ruszy bo to byloby nie fair,ale czy z tego wynika ze tam dalej chcecie budowac???przeciez zal tego pieknego miejsca??!!!!

junior51 Napisał(a): ------------------------------------------------------- ale czy z tego wynika ze tam dalej chcecie budowac???przeciez zal > tego pieknego miejsca??!!! Chłopie, zanim coś wymodzisz to poczytaj trochę albo popytaj starszych Na Górze Markowca UM Rumia NIC nie buduje! Jeśli tego nie wiedziałeś to już teraz wiesz!

Co do Gory Markowca to nie chodzi o to ze to bloki tam powstaja ,tylko jakie ?? W Redzie na gorze tez stoja bloki na Plycie Redlowskiej,Gdynia Pogorze,Gdynia Obluze,Babie Doly-te osiedla powstaly w czasach wiadomo jakich i sa jakie sa !!Ale ludzie napewno sa zadowoleni z miejsca ich osiedli!! I uwazam ze wlasnie dobrze ,ze bloki powstaja na G.Markowca chociaz wieksza ilosc ludzi ma szanse na cieszeniem sie ta piekna panorama.Nie tylko wybrani ,ktorych stac na bardzo droga dzialke ,lub wczesniej taniej nabyta. A co niektorzy tu pisza ,,MAM NADZIEJE ZE WIECEJ BLOKOW NIE POWSTANIE "[mysle ze pisza to osoby ktore albo beda mieszkac w SEMEKO i chca byc sami.Lub poprostu CI ktorzy zazdroszcza tym z SEMEKO. Wlasnie p.Burmistrz niech powstaja tam bloki i to jak najwiecej,tyle tylko ze ciekawe architektoniczne. Dlaczego nie -popatrzcie na Gdynie ile ludzi tam mieszka i spytajcie sie ich,czy woleli by aby staly tam same domki jednorodzinne???

mieszkam gdzie indziej i daleko jestem od zazdrosci.dobrze by bylo zeby nie kierowac sie glupota.bo zburzyc ten park mozna ,postawic 25 nastepnych blokow mozna,mozna zbudowac bloki na plazy w gdyni i zlikwidowac plaze,mozna wyrabac lasy i budowac domy.PANI Asia08-niech pani nie pisze bzdur,bo pani wnioski sa zalosne.Gory Markowca-ze wzgledu na dziesiatki spacerowiczow,wielu rodzin odwiedzajacych szczegolnie w wekeend to miejsce,nie nalezy ruszac,bo piekniejszego miejsca,wlasnie ze wzgledu na widok,cisze i czystosc-nie ma w Rumii i nie tylko!!!ratujmy takie miejsca Pani Burmistrz!!!

"rzeczywiscie w RUMII nie ma", Rumia to miasto, jak chce sie ladne widoki to wyjezdza sie na wies. powtarzam dopoki nie naruszono prawa to nie widze problemow. kawaleczek dalej jest TPK i tam juz raczej sie nikt nie zbuduje. naprawde polecam dluzsze wycieczki niz markowcowa czy najblizsza pijalnia piwa. zreszta zaj.. widok z markowcowy: "piekny, antyczny dworzec pkp", "puszka z narzedziami castorama", a to ze widac zatoke pucka..wielkie mi hallo, wole wsiasc na rower i przejechac sie wzdluz tejze zatoki do pucka.

po ostatniej wycieczce na markowcowe jestem za calkowitym zabudowaniem jej przez deweloperow. skoro "turysci" chcacy podziwiac widoki zostawiaja taki burdel. masa smieci i to nie puszek czy butelek ale m.in. opakowan po slodyczach. wsytd przyjsc, nazrec sie, poogladac zatoke i zostawic balagan.

hehe ... pamiętam jak na denaturat mowiono w okolicy : Markowcowa :) zgadnijcie czemu ? @kartofel nie wspominając dilerów narkotyków urzędujących tam wieczorem , militarzystów wywracających ją do góry nogami juz 30-ty raz oraz coroczną atrakcje : podpalanie trawy , radocha w okolicy ogromna . a taki deweloper nie dość ze domy postawi to moze i zagospodaruje , chodnik zrobi , punkt widokowy z prawdziwego zdarzenia , a i kawiarnia miala być niczym na Kamiennej w Gdyni ..... i już tyle atrakcji nas ominie ....

Naprawdę chcecie sprzedać Markowcową? Może najpierw zapytajcie o plany właściciela Może jemu pasuje taki stan rzeczy A może na razie za mało oferują mu na rękę? Trochę przypomina mi to wypowiedź z dziesiejszego Gońca prof Wittbrota, że "on by tam widział wieżę widokową" To weź chłopie kup ten teren i za swoją kasę wybuduj wieżę (a potem sprzedawaj bilety) Jak rozumiem jego wypowiedź to taka dobra rada dla miasta? czy dla właściciela terenu? Udzielanie dobrych rad via Goniec(siedząc w fotelu) zamiast wziąć się do działania to domena pewnej specyficznej grupy polityków: słynne powiedzenie" To weżmy się i zróbcie"

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0