Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Asia08

Deweloperzy w Rumi--polecani i nie polecani !!!

223 postów w tym temacie

malkontent Napisał(a): Bo skoro już zaczęto budować, to niech skończą, Gratuluję podejścia do życia...

najlepsze jest to ze kazdy z deweloperow ma jakies minusy, a mimo to mieszkania schodza na przsylowiowym pniu. co z tego ze semeko buduje gesto skoro i tak ludzie kupuja. a jak ktos chce kupic mieszkanie ale bedzie kombinowal, czekal to niebawem jak zobaczy cene za metr to pozostanie zamieszkanie w lesie i prowadzenie zywota jana chrzciciela

pisze malkontent: Budowa Semeko na Podgórnej była uwieczniona na 3 zdjęciach i to do tego w 3 różnych rzutach i do tego w 3 różnych artykułach. Krytykowano fakt wydania pozwolenia na budowę, żądano cofnięcia pozwolenia na budowę (co według mnie jest największą bzdurą). Bo skoro już zaczęto budować, to niech skończą, lepsze są skończone budynku w których ktoś mieszka niż rozgrzebana w połowie budowa która straszy w okolicy - mielibyśmy taki Rumski Lammex. ALE MNIE PRZESTRASZYLES PRZED SWIETAMI, KUPILEM CHATE NA PODGORNEJ I TERAZ ZACZYNAM SIE BAC!!!!CZY ODDADZA W TERMINIE(30.08.07),CZY WSZYSTKO JEST LEGALNE I NIKT NIE STWIERDZI ZE TRZEBA PRZERWAC INWESTYCJE?????????????LUDZIE!!!!JA CHCE W KONCU MIESZKAC!!!!!TAM SA OSZCZEDNOSCI MOJEGO ZYCIA I POZYCZKI OD RODZICOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ale jonasz: tak jest właśnie w Rumi! Było o tym wielokrotnie na forum, budujesz dom 1 rodzinny obok kilka pustych działek, nagle po 3-4 latach przychodzi pismo (zgodnie z procedurą) że XX wystąpił o ustalenie warunków zabudowy. Piszesz swoje uwagi, potem patrzysz a tu kuku! buduje się kilkupiętrowy blok (patrz: Góra Markowca) chciaż do okoła same budynki co najwyżej 1 piętrowe. Oczywiście ten blok zasłania Słońce kilku sąsiednim działkom ale co tam... Tłumaczenie ER-K: przecież pozwolenie na budowę wydaje Starostwo ! Tak wydaje Starostwo, ale na podstawie waruków i ustalonych przez miasto Rumia Nie wiem kto tam rządzi w tym wydziale, ale zdaje się że oni prowadzą jakąś niezależną politykę od ER-K i stawiają ją przed faktem dokonanym (sprawy: Podgórna, Łąkowa i inne)

Zgadzam się w 100 pr z TBB. W tym mieście zaczyna panować straszliwy chaos budowlany. Pomieszane budynki obok siebie z różnych bajek. Domki jednorodzinne a obok paropiętrowe apartamentowce albo np nowy budynek sklepu Falko. Naprawde nie mam pojęcia co to jest??? Chyba architekt go projektował po kilku głębszych... a zaraz obok stare kamienice... Nie można było czegoś mniej szałowego?? Za parę lat jak ekipa w urzędzie odpowiedzialna za ten bajzel będzie wydawała takie decyzje odnośnie warunków zabudowy, to miasto będzie przypominało jakąś okropną cepelię. Przez niekompetencję ludzi wydających takie decyzje Rumia traci klimat fajnego miasteczka. Bardzo to przykre. Nie mamy prawdziwego centrum miasta, oraz nie posiadamy architektury choć w jakimś stopniu określającej nasze terytorium.

Tommy: widze ze jestes zwolennikiem budowy domow w stylu kaszubskim... Gdzie Ty na Dabrowskiego masz kamienice? Falko to IMO jedyny porzadnie wygladajacy budynek. Ty te kamienice chyba po kilku glebszych widziales. BTW "Chaos". Nadal polecam Firefoxa 2.0

No, Pan Nowy Przewodniczący RM zaprosił wszystkich na sesję ogólnodostępną dotyczącą planów związanych z wyłonieniem Centrum. Podobno było w Gazecie Rumskiej http://www.gazetarumska.pl/ ale tutaj nie ma jeszcze najnowszego wydania :(

pojechalem dzis rano obejrzec inwestycje na Podgornej.w mojej opinii nikomu te dwa 2-pietrowe budynki nie beda przeszkadzac.sa bardzo fajnie zlokalizowane,w pieknym miejscu Rumii.widok stamtad jest po prostu zaje....cisza,spokoj,a wszedzie blisko-dworzec,autobusy,centra handlowe(czy autobus do tesco,czy tez niedlugo auchan,tez pewnie spod Urzedu Miejskiego autobus da).po jednej stronie jest skarpa, w dole kosciol,szkola,tutaj wogole nie ma problemu,a z drugiej strony ale nizej domki jednorodzinne,ale naprawde nie ma zadnej kolizji,oby tylko Semeko zrobilo w koncu tam droge wewnetrzna i chodnik,bo po deszczu to tam sie nie wejdzie.i jeszcze jedno:z tylu jest Gora Markowca-no tam to juz absolutnie nic nie powinno byc stawiane,tam przychodzi na spacery mnostwo ludzi i dalsza ingerencja w ten teren bylaby zbrodnia.wierze ze do tego nie dojdzie,tam te tereny zielone wg mnie musza zostac nienaruszone i wierze ze zadna wladza na dalsze inwestycje w tym rejonie nie pozwoli.to jest w koncu Park Krajobrazowy.a co do wykonczenia,to ten nizszy budynek chyba daleko w polu,a w tym wyzszym powoli wstawiaja okna,termin jest chyba w lipcu/sierpniu,wiec powinni bez problemu skonczyc,gorzej z tym drugim blokiem.moze ktos cos wie??to tyle.pozdrawiam.

junior51 nie zapominaj, że jeszcze nie widziałeś tej budowli dokończonej! Zakładam: średnio do jednego mieszkania z 1,5 auta. Ciekawe gdzie pomieszczą się te auta tzn. ile zostało przewidzianych miejsc parkingowych? Słusznie zwróciłeś uwagę o wjeździe tam na górkę, podejrzewam że zimą będzie niezła zabawa (konieczny napęd 4x4)-ale tego jeszcze właściciele tych mieszkań nie wiedzą :) Co do Góry Markowca to w znacznej części jest ona prywatna i właściciel decyduje co tam będzie (a miasto planem zagospodarowania) A skąd wiesz że Markowcowa jest na terenie Parku? Tutaj tego nie widzę: http://www.tpkgdansk.pl/

Atrakcyjność tej inwestycji podkreśla duża powierzchnia pobliskich terenów rekreacyjnych oraz wyjątkowa lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, z widokiem na las, panoramę Rumi, pradolinę Redy i Białej Rzeki oraz wysoczyznę Kępy Oksywskiej. Z części mieszkań widoczna jest Zatoka Gdańska i Półwysep Helski. TO Z OFERTY SEMEKO-moze za bardzo sie posunalem,blisko TPK,ale nie do konca przynalezy,tak czy siak ruszanie dalsze tego terenu wg mnie byloby bardzo zle,tam jest gdzie spacerowac,odpoczywac ,podziwiac panorame,mnostwo zieleni,tego nie wolno ruszac!!!a te dwa bloki naprawde nikomu tam zaslaniac nie beda,trzeba powiedziec ze miejsce chyba jest fajne..tylko te drogi,miejsca postojowe i chodnik-ja dzis wrocilem w butach calych w blocie,a co bedzie po deszczu,topniejacym sniegu,hehehe!!!????

tylko prosze za jakis czas nie pisac na forum postow z pretensjami do UM ze zamiast drogi jest bloto i dziury, tak jak to robili juz mieszkancy pewnej ulicy (zreszta nawiazujacej do swojego patrona:)

TheBestBoy Napisał(a): ------------------------------------------------------- > malkontent Napisał(a): > Bo skoro już zaczęto budować, to niech skończą, > > Gratuluję podejścia do życia... Podejścia do życia czy realizmu. Wyobraź sobie sytuację, kiedy zostaje zawieszone pozwolenie na budowę na bloki na Szmelcie. Co dalej ? 1. Mamy potworki widoczne z każdego miejsca w Rumi. 2. Mamy pewnie spory pozew sądowy przeciwko miastu. 3. Jest spora grupa ludzi która wpłaciła pieniądze (zapożyczyła się) aby kupić mieszkanie w Rumi i raptem dzięki działaniu miasta nie mają ani pieniędzy ani mieszkania.

> Nie wiem kto tam rządzi w tym wydziale, ale zdaje > się że oni prowadzą jakąś niezależną politykę od > ER-K i stawiają ją przed faktem dokonanym (sprawy: > Podgórna, Łąkowa i inne) Rumia obiecała kilometry nowych dróg, ale na to nie ma pieniędzy. Wraz z pozwoleniem na budowę na była związana jedna rzecz. Deweloperzy mają uczestniczyć w budowie ulicy Podgórnej. Miasto oczywiście wyłoży część pieniędzy, ale Semeko i STM Apartamenty mają też w tym uczestniczyć.

malkontent: A możesz przytoczyć przepis na podstwie którego wysnuwasz takie twierdzenie ( o tym współuczestniczeniu w budowie)

TheBestBoy Napisał(a): ------------------------------------------------------- > malkontent: > A możesz przytoczyć przepis na podsatwie którego > wysnuwasz takie twierdzenie ( o tym > współuczestniczeniu w budowie) Nie wysuwam wniosku tylko wiem o tym od deweloperów. Podstawy prawnej nie znam, ale wiem, że powstał komitet budowy drogi do którego przystąpili deweloperzy.

Z moich okien mam widok na bloki Semeko na Górze Markowca i muszę powidzieć, że kiepsko się komponują w otaczającym krajobrazie. Gdyby jeszcze miały spadziste dachy...Moim zdaniem są zbyt duże i nie pasują do okolicznej zabudowy. Tam powinno być dopuszczone tylko budownictwo jednorodzine....

TomaszK Napisał(a): - Tam powinno być dopuszczone tylko budownictwo jednorodzine.... Wszyscy to widzą tylko nie UM Rumia który do tego dopuścił. Hej tam UM Rumia, jeśli to czytacie to wiedzcie że mieszkańcy ul. Wałowej już na pewno na Was nie zagłosują (szczególnie Ci którzy byli na spotkaniu z ER-k w UM)

TBB nie badz dzieckiem:) takie teksty mnie zawsze bawily "juz na was nie zaglosujemy". niestety ty nie glosujesz na pracownikow UM Rumia, jedynie na burmistrza, no chyba ze masz na mysli rade miasta to mozesz caly czas glosowac na PO albo PiS. mozesz glosowac do konca swaita i o jeden dzien dluzej

kartofel-ale widzę że załapałeś o co chodzi.. W UM siedzą tacy..powiedzmy urzednicy którzy przetrwali po kilku burmistrzów i nie dlatego że są dobrzy tylko dlatego że stołki w UM Rumia są metalowe i można się do nich przyspawać (!)

a co powiesz na ostatnia wypowiedz z sesji "radnego-seniora". jak to ciezko ludziom w tym UM?? jak to niektorzy zle traktuja swoich pracownikow itp itd. a ktorzy to sie przypawali??? masz na mysli tych co pracuja "od przedwojny"???:)

Tak czy siak te bloki SEMEKO na na Gorze Markowca wygladaja conajmniej dziwnie,i w ogole URBANISTYKA w Rumi stoi na bakier ,to tak jak z ,,Poszukiwana ,Poszukiwany" gdzie architekt robi cos o czym niema zielonego pojecia !!??

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0