Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Asia08

Deweloperzy w Rumi--polecani i nie polecani !!!

222 postów w tym temacie

Ja kupiłem dom (80 mkw) od Pikobudu. Użytkuję go ok 1,5 roku, i mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. Oczywiście w trakcie budowy i po jej zakończeniu były pewne uchybienia, ale z perspektywy czasu uważam je za mało istotne. Jak były jakieś uwagi i reklamacje z mojej strony to w miarę szybko zostały naprawiane.

niedlugo bedzie oddana inwestycja przy Gorze Markowca przez Semeko.napiszcie,jak to aktualnie wyglada,jak na budowie i czy widac ze bedzie fajnie czy kicha??

jafon Napisał(a): ------------------------------------------------------- > Ja kupiłem dom (80 mkw) od Pikobudu. Użytkuję go > ok 1,5 roku, i mogę powiedzieć, że jestem > zadowolony. Oczywiście w trakcie budowy i po jej > zakończeniu były pewne uchybienia, ale z > perspektywy czasu uważam je za mało istotne. > Jak były jakieś uwagi i reklamacje z mojej strony > to w miarę szybko zostały naprawiane. Pikobud buduje takie małe domy? A wogóle jak opłaca się mieszkać w 80m^2? Wiem, że w Skandynawi są popularne (ze względu na trudne w-ki) takie małe domy, chodzi mi głównie o np. system ogrzewania. Pikobud teraz zaczyna inwestycje na Szemlcie ale nie podają ceny!

Do TBB: Owszem woli większe bo za większy trzeba więcej zapłacić (a więc i więcej można zyskać), ale dla mnie 80 mkw wystarcza - rodzina to 2+1 (do tego mogę jeszcze adaptować poddasze i wyjdą jeszcze 2 pokoje). Poza tym koszty eksploatacji takiego domu są niewielkie i porównywalne lub wręcz niższe niż mieszkania (tyle, że w mieszkaniu grila już nie zrobisz) - ogrzewam gazem i piecem kominkowym - dla zainteresowanych maks 250 zł za gaz (w sezonie grzewczym) i 5 m3 drzewa na całą zimę (ok 120 zł/m3 na wolnym rynku, ale ja kupuję bezpośrednio z lasu - wg cen nadleśnictwa). Więcej płacę za wodę - wiadomo roślinki trzeba podlewać (licznik na ogród jest osobny, żeby nie płacić za ścieki które są droższe od wody).

jafon wiele osob decyduje sie na budowe domu mniejszego,jest bardziej ekonomiczny.Moich kilku znajomych pobudowalo wielkie chaty i teraz siedza w niskich temperaturach bo w innym razie slono zaplaca za gaz!! TheBestBoy napisal: "Pikobud buduje takie małe domy? A wogóle jak opłaca się mieszkać w 80m^2? Wiem, że w Skandynawi są popularne (ze względu na trudne w-ki) takie małe domy, chodzi mi głównie o np. system ogrzewania. Pikobud teraz zaczyna inwestycje na Szemlcie ale nie podają ceny!" Bylam niedawno w Norwegi a dokladniej w Bergen.Domy sa naprawde okazale,tyle tylko ze drewniane {sa tez murowane ale bardzo malo],ogrzewane z reguly elektrycznie.Malych niewidzialam wogole.

Też mam takich znajomych, co mają domy po 14o mkw tylko po co, bulą po 700 zł za gaz a w chałupie zimno. U mnie temp. waha się od 19 do 22 st w dzień (jak grzeję kominkiem) a w nocy piec gazowy pilnuje by nie spadła poniżej 18,5. Najwięcej i tak przebywa się w salonie i kuchni, a budowanie dodatkowych pokoi bo może ktoś będzie chciał przenocować - bez sensu, lepiej niech teściowa jedzie na noc do swoich "apartamentów". Wystarczy mi salon z kuchnią i jadalnią, sypialnia dla rodziców i pokój dziecka. Budowanie domu dla 2 pokoleń też uważam, że jest bez sensu, ja wolę mniejszy dom i potem ewentualnie mogę pomóc dzieciakom "na starcie" niż mieszkać z synową (zresztą tak samo za Boga nie chciałbym mieszkać z teściową, czy też moją matką). Rodzice mają duży dom z piwnicą i poddaszem mieszkalnym. Widzę jak jest u nich, praktycznie używają salon, kuchnię i sypialnię a pozostałe 3 pokoje służą za graciarnie, poza tym ile sprzątania.... - ja wolę w tym czasie wypić piwo na tarasie (ale się rymło).

No więc jak mieszkałem w przesławnej SM Janowo w jedym z większych mieszkań (80m^2 4 pokoje) to koszty czynszu doszły (ze wszystkim) do 700 zł usiadłem i policzyłem i wyszło, że ...trzeba podziękować preziowi Chmielewskiemu i kupiłem dom. I co? Tak jest taniej, roczne utrzymanie domu (wszystkie opłaty tj. gaz+prąd+woda+podatek) wyniósł w 2006 roku ok 6 500 zł. Dodam że dom ma ok 180 m^2+garaż na 2 auta + piwnica 3 pomieszczenia. Tutaj wyjaśnię, że b.duże znaczenie ma sposób "kalibracji" systemu ogrzewania. Mam nowy piec Viessmana z rozbudowaną elekrtroniką (+sam ustawiałem histerezę grzewczą)+sterowanie pogodowe. Ale w naszej pięknej okolicy nie pasuje dom drewniany (no może poza Zocholiną !!!) a i drewno do budowy takiego domu nie rośnie na górze Markowca. Co do Skandynawii ( a przede wszystkim we Francji), tam domy faktycznie są mniejsze nie tylko z powodów energetycznych ale i fiskalnych. Nośniki energetyczne mają w dostępnej cenie - jak dla nich. U nas "ich" cena by zabiła 1/2 naszego społeczeństa np. benzyna kosztuje ok 1,5 Euro !

TheBestBoy Napisał(a): ------------------------------------------------------- > Co do Skandynawii ( a przede wszystkim we > Francji) Czy to ironia czy niewiedza????????????

Nie skrót myślowy, chodziło mi że taka sytuacja ma miejsce i w Norwegi i we Francji (we Francji jest bardziej bolesna, bo chodzi im o to żeby za dużo cudzoziemców nie kupowało nieruchomości)

polecam SEMEKO. kupilismy mieszkanie w rumi na osiedlu RUMIA PARK ul.kosynierow 68m.odbiór w grudniu 2007. sa solidni i terminowo oddaja mieszkania.wiekszosc moich znajomych tez kupiła mieszkania z semeko tyle ze w redzie i nienarzekaja.wrecz sa zadowoleni.polecam

TheBestBoy co do Norwegi to niema tam za duzego wyboru kupna nieruchomosci ,oni dopiero sa w powijakach.No moze teraz emigranci pobuduja im !! Bo kapital maja ale z rozwojem to sa do tylu.

MONIIKK Napisał(a): ------------------------------------------------------- > polecam SEMEKO. kupilismy mieszkanie w rumi na > osiedlu RUMIA PARK ul.kosynierow 68m.odbiór w > grudniu 2007. sa solidni i terminowo oddaja > mieszkania.wiekszosc moich znajomych tez kupiła > mieszkania z semeko tyle ze w redzie i > nienarzekaja.wrecz sa zadowoleni.polecam Mam nadzieję, że nie na parterze. Bo Semeko ma bardzo ciekawy sposób wykorzystania przestrzeni. Odległości między blokami są minimalne, przewidziane przepisami. Teren jest maksymalnie wykorzystany. Tak więc mieszkańcy parteru i pierwszego piętra mogą nigdy w swoich mieszkaniach nie zobaczyć słońca. Polecam w sobotę wybrać się na spacer po blokopolis w Redzie.

Malkontent: Jakbyś przebijał cenę na grunt (np.na przetargach) do 700 zł/m^2 to też byś tak budował. Jeszcze dziwię się że nie budują po 10 pięter i 3 pod ziemię (garaże)

TheBestBoy Napisał(a): ------------------------------------------------------- > Malkontent: > Jakbyś przebijał cenę na grunt (np.na przetargach) > do 700 zł/m^2 to też byś tak budował. > Jeszcze dziwię się że nie budują po 10 pięter i 3 > pod ziemię (garaże) Semeko kupiło ten grunt dawno temu, a w Redzie to w ogóle w zeszłym wieku. Ceny gruntu zagalopowały się dopiero około lutego/marca zeszłego roku. Semeko od zawsze buduje budynki zostawiając jak najmniejsze odległości pomiędzy nimi.

na 2 pietrze. a budynki sa 2 pietrowe.osiedle jest zamkniete i monitorowane.nie ma na tym osiedlu bloku na bloku tak jak w redzie.wiem cos o redzie bo tam moi znajomi maja mieszkania.

A ja chciałem się zapytać o mieszkania na wynajem pana Hebla. Jakieś opinie na ten temat? Mieszka ktoś? Czy warto?

MONIIKK Napisał(a): ------------------------------------------------------- >nie ma na tym osiedlu > bloku na bloku tak jak w redzie. Nie ma, bo jeszcze nie wybudowali... Byłem tam w sobotę i to co widziałem nie wygląda obiecująco, dwa budynki (króre już są rozpoczęte) stoją wciśnięte pomiędzy stare gospodarstwa, a odległość międzi nimi też nie jest zbyt wielka. Być może kolejne budynki znajdą się w bardziej korzystnym położeniu....

fajnal Napisał(a): ------------------------------------------------------- > A ja chciałem się zapytać o mieszkania na wynajem > pana Hebla. Jakieś opinie na ten temat? Mieszka > ktoś? Czy warto? Piszesz o budynku na Wybickiego? Pytam bo nie wynajmuje ale stan tego budynku jest taki sobie, ale może ceny ma przystępne

Co do SEMECO i osiedla Rumia Park to podzielam zdanie kolegów za duże zagęszczenie budynów i wątpliwa radość z widoku na "chlewik " po stronie zachodniej.

vasko Napisał(a): ------------------------------------------------------- > Co do SEMECO i osiedla Rumia Park to podzielam > zdanie kolegów za duże zagęszczenie budynów i > wątpliwa radość z widoku na "chlewik " po stronie > zachodniej. Ale przynajmniej będzie blisko do sklepu po zakupy :) Auchan za płotem. Odnośnie Semeko to niepokoi mnie budowa na Podgórnej. Od około 2 miesięcy nic się tam nie dzieje. W porównaniu do tempa jakie ma Sierzpol na Wałowej i STM Apartamenty na Podgórnej to tempo Semeko jest ślimacze. Semeko przynajmniej w Redzie miało zaletę - można wybrać mieszkanie w opcji pod klucz.

malkontent Napisał(a): ------------------------------------------------------- > > Semeko przynajmniej w Redzie miało zaletę - można > wybrać mieszkanie w opcji pod klucz. Co według Ciebe oznacza opcja pod klucz ? Obecnie mieszkania w Redzie oddawane są w typowym stanie deweloperskim plus biały montaż i drzwi wewnętrzne. Ściany bez pokrycia malarskiego, glazury, posadzki betonowe bez terakoty czy innych pokryć.

TomaszK Napisał(a): ------------------------------------------------------- > malkontent Napisał(a): > -------------------------------------------------- > ----- > > > > Semeko przynajmniej w Redzie miało zaletę - > można > > wybrać mieszkanie w opcji pod klucz. > > Co według Ciebe oznacza opcja pod klucz ? Obecnie > mieszkania w Redzie oddawane są w typowym stanie > deweloperskim plus biały montaż i drzwi > wewnętrzne. Ściany bez pokrycia malarskiego, > glazury, posadzki betonowe bez terakoty czy innych > pokryć. Jak rozmawiałem z Semeko w zeszłym roku w standardzie była wykładzina, armatura (umywalka, wanna, krany ...) i do umowy dołączony był cennik wyposażenia i rezygnując z danego elementu, był on odliczany od ceny mieszkania. Teraz może się to zmieniło, ale w styczniu zeszłego roku było inaczej. Dodatkowo, wczoraj znalazłem w skrzynce Gońca Rumskiego, chyba ? Budowa Semeko na Podgórnej była uwieczniona na 3 zdjęciach i to do tego w 3 różnych rzutach i do tego w 3 różnych artykułach. Krytykowano fakt wydania pozwolenia na budowę, żądano cofnięcia pozwolenia na budowę (co według mnie jest największą bzdurą). Bo skoro już zaczęto budować, to niech skończą, lepsze są skończone budynku w których ktoś mieszka niż rozgrzebana w połowie budowa która straszy w okolicy - mielibyśmy taki Rumski Lammex.

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0