Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Asia08

Deweloperzy w Rumi--polecani i nie polecani !!!

223 postów w tym temacie

Moze troche opini na temat DEWELOPEROW w Rumi??? Polecani i raczej nie polecani ??? Co wy na to ?? Czekam na opinie. pozdrawiam Asia

Niema nikogo kto wypowiedzialby sie na temat DEWELOPEROW, jest az tak dobrze czy moze tak zle ??

Myślę, że możesz liczyć na kilka bardziej lub mniej poważnych wypowiedzi. Jest na tym forum kilka osób, które mają coś do powiedzenia na każdy temat.

Wiesz licze na szczere wypowiedzi. Poprostu poruszylam temat,ale chyba w Rumi niema osob ktore na temat mieszkan wypowiedzialyby sie.Dziwne ...tyle nowych osiedli powstaje??? W Redzkim forum nazywaja rzeczy po imieniu a tu jakas zmowa milczenia. pozdrawiam

I ja dołącze się do pytania: Ktoś coś wie o Tambudzie? Jakość? Terminowość? a Costa (z Sopotu)?

dzięki, dzięki ba ja taki nieśmiały chłopak jestem. do rzeczy: nie polecam: firmę budującą na górze Markowca(Semeko?), dlaczego? Bałagan na budowie oznacza, że za to zapłacą przyszli właściciele. Jaki Pan taki kram, w domyśle jak jest bałagan na budowie to i z wykończeniem może nie być wszystko dobrze Następni to Ci budujący (na finiszu) na ul. Podgórnej. uzasadnienie: jak wyżej Polecam: (tylko zewnętrznie o reszte się pytam) Tambud, porządek na budowie wzorowy, ciekawe miejsca wykupują (okolice Bohaterów Kaszubskich)

No no .. Semeko to chyba kazdy wie byle szybko i jak najwiecej a jakosc szkoda slow,ceny tez wysokie. Tambud jest solidny,ale ceny sa rowniez solidne..,wykonanie napewno b.dobre A Sierzpol to chyba ci ,,(na finiszu) na ul. Podgórnej" --raczej tak jak Semeko.Ale ceny niewiem jakie maja? A inni ,moze ktos jeszcze nam cos dopisze ???

Widzisz... piszesz ze Semeko byle dużo, byle szybko i byle jak... poczytaj głębiej a dowiesz się ze może byle dużo ale na pewno nie byle jak... Na forum redzkim masz wątki n/t Semeko - poczytaj sobie. Ludzie generalnie są zadowoleni i nikogo później nie obchodzi bałagan na budowie tylko terminowość i jakość... pozdrawiam.

marcinek1979 Napisał(a): ------------------------------------------------------- > Widzisz... piszesz ze Semeko byle dużo, byle > szybko i byle jak... poczytaj głębiej a dowiesz > się ze może byle dużo ale na pewno nie byle jak... > > > Na forum redzkim masz wątki n/t Semeko - poczytaj > sobie. Ludzie generalnie są zadowoleni i nikogo > później nie obchodzi bałagan na budowie tylko > terminowość i jakość... Napewno mieszkasz w Semeko ,a kazdy polak swoje chwali ,chocby niewiem jak bylo...!!!

marcinek1979 Napisał(a): ------------------------------------------------------- > Widzisz... piszesz ze Semeko byle dużo, byle > Na forum redzkim masz wątki n/t Semeko - poczytaj > sobie. Ludzie generalnie są zadowoleni i nikogo > później nie obchodzi bałagan na budowie tylko > terminowość i jakość... Co za ludzie? Cena? nie ważna Bałagan na budowie?nie ważny Ale terminowość i jakość Hm, coś nie tak z tymi Klientami Semeko

Asiu badz troche bardziej cierpliwa, jezeli oczekujesz szybszych odpowiedzi to wejdz na jakis czat, a nie piszesz posta co godzine, gdzie co drugi jest o tym, ze 'jak to wolno', 'nikt nie pisze', 'nie ma odwaznych' itp.

Asia08 Napisał(a): ------------------------------------------------------- > Napewno mieszkasz w Semeko ,a kazdy polak swoje > chwali ,chocby niewiem jak bylo...!!! Wydawało mi się, że chciałaś opinii nt.deweloperów, a jak ją już dostałaś - to piszesz takie głupoty. Jeśli mieszkając w mieszkaniu wybudowanym przez rzetelnego developera ktoś jest zadowolony - to Ci nie w smak??? To po co pytasz o opinie? Czyżby kolejny pieniacz na forum? Polak potrafi???... tylko krytykować??? ;) Widzę, że ciekawsze wydają Ci się opinie tych "którzy widzieli", a nie mieszkają - powodzenia w odnalezieniu dobrego dewelopera ;)

kilku moich znajomych mieszka w budynkach zbudowanych przez Semeko i nie narzeka. ja natomiast nie polecalbym mieszkan pewnej firmy z wejherowa. ale to wszystko moje subiektywne odczucia p.s. uprzejmie donosze ze wciaz mieszkam w budynkach SM Janowo, zeby nikt sie "przylepil"

Asia08 Napisał(a): ------------------------------------------------------- > TheBestBoy jakos malo odwaznych do wystawienia > opini --czyzby temat nie ten ??? Trudno wystawić opinię jeżeli nie współpracowało się z danym deweloperem, a powielanie jakichś niesprawdzonych informacji, że ten jest dobry a tamten zły nie ma sensu, bo może to tylko zwykłe plotki lub bardzo subiektywne odczucia. Przecież jak widać z postów powyżej każdy ma inne kryteria oceny, dla jednego jest ważny termin, dla innego porządek na budowie.

Mieszkancu 730 witam ,dzieki za post pozdrawiam ! Suria-to co piszesz to chyba sama o sobie-pozdrawiam

Sam mieszkam w mieszkaniu Semeko i nie polecam. Straszna lipa widać że robione tak aby dobrze wyglądało w momencie odbioru. A później sam się bujaj kliencie z usterkami. Całe szczeście że lokal nie mój, a wynajmowany. Podsumowując SEMEKO - (S)zybko, (E)konomicznie, (M)iernie, (E)ksploatacja droga, (K)ichowato i (O)szukańczo,

TheBestBoy Napisał(a): ------------------------------------------------------- > I ja dołącze się do pytania: > > Ktoś coś wie o Tambudzie? > Jakość? > Terminowość? > > a Costa (z Sopotu)? O tych firmach mogę się wypowiedzieć. O Semeko pisałem na forum Redy i tam można poszukać moich wypowiedzi na temat. Tambud: Facet wszystko robi pod klucz, idealnie dopieszcza, budowa jest jak sala operacyjna. Ale w zamian buduje 3 razy dłużej niż Costa. Przykład ulica Spadochroniarzy. Tambud zaczął rok temu budowę i do tej pory budynek nie jest oddany. Costa zaczął przed wakacjami i ludzie w grudniu podpisywali akt notarialny. Dodatkowo w przypadku Tambudu należy bardzo dokładnie czytać umowę i to najlepiej z kimś kto zna się na prawniczym slangu. Szczególnie polecam punkt z opłatami za różnicę pomiędzy zapłaconymi ratami a wartością mieszkania. Generalnie sformułowania użyte w umowie spowodowały, że nie chcieliśmy kupić mieszkania u Pana Tambuda. Dodatkowo ceny w Tambudzie są takie jak w Gdańsku. Np. Dom przy Lesie (leśna) startował z cenami rzędzu 3800, teraz są 4900 - 5000 zł. Mam też doświadczenia z Panem Costą. Tutaj buduje dosyć szybko, czasami za szybko i nie w pełni kontroluje co się dzieje na budowie. Należy bardzo często z nim rozmawiać, wszystko załatwiać na piśmie (nie reagować na wypowiedzi, dogadamy się i że pamięta o nas). Budynki Costy są w ładnych miejscach, wiem, że teraz jest przygotowanych kilka kolejnych lokalizacji oprócz trwającej budowy na Suwalskiej. Costa też jest tańszy niż Tambud i to około 1000 zł za metr. W Rumi też mocno walczy STM Apartamenty - aktualnie budują ponad 100 mieszkań w okolicach przedszkola koło kolejki, mają też dwie mniejsze budowy na Szmelcie i z tyłu ulicy Śląskiej/Torowej. Niedawno też zaczął działalność nowy deweloper BplusL - mają budynek na Śląskiej 2 , jest niesamowicie dopieszczony z zewnątrz i w środku (poza piwnicami które wyglądają jak z bloku z lat 60). I oni będą w najbliższym czasie rozpoczynać kolejną budowę. Jeszcze jest Vasco, KRJ Partner, ale o nich nie mogę się wypowiedzieć, bo nie miałem kontaktu.

Asia08 Napisał(a): ------------------------------------------------------- > > A Sierzpol to chyba ci ,,(na finiszu) na ul. > Podgórnej" --raczej tak jak Semeko.Ale ceny > niewiem jakie maja? > Sierzpol to nic innego jak STM Apartamenty. Jest to druga spółka założona przez jednego ze wspólników. Dosyć negatywne opinie krążą na temat Orlexu - opinie na forum Wejherowa są niezbyt pochlebne.

Dzisiaj na ul.Spadochroniarzy widziałem odpadające fragmenty elewacji z budynku Costy. Dodam, że budynek ma nie więcej niż 6 miesięcy.

dużo na temat dewelopera powie uważne czytanie umowy. im więcej niekorzystnych i podejrzanych klauzul tym większe szanse na kłopoty. innymi słowy gdyby deweloper nie spodziewał się kłopotów nie umieszczałby niekorzystnych (a często zakazanych) klauzul w treści umowy.

Asia08 Napisał(a): ------------------------------------------------------- > Jesli elewacja odpada po 6 miesiacach to co bedzie > za 6 lat.. jak to co? niczego nie bedzie

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0