Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
danny

Rumskie drogi

1188 postów w tym temacie

to sie przejdz osobiscie, wiesz niektorzy maja swoje zycie i sprawy i nie siedza caly czas na necie !

Martinez98 Napisał(a): ------------------------------------------------------- > Po blisko 3 tygodniach od mojego pytania nadal > brak odpowiedzi. Pani Burmistrz sie namysla, czy > ma urlop po ciezkich wyborach? z takim podejsciem odliczaj sobie czas do zas.. smierci. widzisz jedni maja "ciezkie wybory" inni "ciezka ...." skoro ciezko przejsc sie na sobieskiego.

Szanowny Panie Martinez. Docelowo zbudować można te ulice o których Pan pisze dopiero po wybudowaniu kanalizacji deszczowej. Sytuacja każdej z tych ulic może byuć inna, dlatego konieczny jest kontakt z Wydziałem Inżynierii Miejskiej, aby ustalić co można na danej ulicy zrobić. E.R-K

A nie uslysze, ze brakuje srodkow na budowe? bo kiedy pytalem o linie autobusowe to taka odpowiedz padla jakiej propozycji by nie bylo, a komunikacja w miescie jak byla marna - tak jest nadal, a rondo przy pilsudskiego to pomyslka czy zart? moze lepiej zrobic cos ze skrzyzowaniem bardziej ruchliwym - starowiejska-dabrowskiego? To rondo to kolejne pieniadze w bloto, tak jak marnowanie pieniedzy na wyburzanie podkladu betonowych plyt na I AWP. A co bedzie zamiast tych plyt kiedy tam teren podmokly jest? to teraz zacznie sie zapadac w pol roku po budowie nowej drogi. A dzienne wyburzanie betonu z tej ulicy pochlania ogromne koszta.

a ten dalej swoje hahahaha milo sie czyta "madrzejszych" od siebie. po co ci lepsza komunikacja w miescie, po "przeladowaniu" lini 85 widac jak potrzebne sa inne linie tego typu

Chciałbym zwrócić uwagę, że drogi, na których remonty nie chce zgodzić się RM, są drogami powiatowymi i to z pieniędzy powiatu powinny być przeprowadzane naprawy. Oczywiście, powiat tych środków nie ma/nie chce przekazać i problem spada na Rumię. Pytanie tylko, czy wydawać pieniądze z budżetu na remont dróg powiatowych (co prawda nie miejskie, ale ważniejsze dla układu komunikacyjnego miasta) czy na drogi gminne (mniej ważne dla przejezdnych, bardzo ważne dla mieszkających przy nich Rumian).

Szanowny Panie Martinez Trwają rozmowy z Urzędem Marszałkowskim na temat dalszego remontu drogi wojewódzkiej, czyli ulicy Starowiejskiej od ul. Wybickiego do skrzyżowqania z ul. Dąbrowskiego( wraz z tym skrzyżowaniem) i dalej Dąbrowskiego do ul. Grunwaldzkiej( tzn. deogi krajowej). Mam nadzieję, że Marszałek ujmie to w planie na następny rok, a Rada Miasta dofinansuje ten remont.Moim zdaniem jest to bardzo ważna droga dla wszystkich Rumian. E.R-K

Martinez98 Napisał(a): ------------------------------------------------------- tak jak marnowanie > pieniedzy na wyburzanie podkladu betonowych plyt > na I AWP. A co bedzie zamiast tych plyt kiedy tam > teren podmokly jest? to teraz zacznie sie zapadac > w pol roku po budowie nowej drogi. A dzienne > wyburzanie betonu z tej ulicy pochlania ogromne > koszta. A gdzie jest I AWP, ja znam tylko I Dywizji WP? Poza tym dzięki tym płytom droga ta była tak wyjątkowo dziurawa, ale skoro jesteś taki mądry to zdradź nam jakie byłoby twoje lekarstwo na tą ulicę,wykaż się techniczną wiedzą; a może w ogole szkoda było pieniędzy na jej remont???

a czy to prawda, że już w 2007 roku nie można budować dróg w zawiązanym komitecie społecznym i udziałem miasta w budowie - 70%?

martea Napisał(a): ------------------------------------------------------- > a czy to prawda, że już w 2007 roku nie można > budować dróg w zawiązanym komitecie społecznym i > udziałem miasta w budowie - 70%? a skad masz takie newsy??

Ale czy czasem taka decyzja nie spowolni rozbudowy dróg wewnętrznych/lokalnych ? Ja jestem ZA ale jakiś mocno napakowany finansowo gość może będzie chciał kiedyś zrobić se drogę do domku ;) i co wtedy =O

Szanowni Państwo Koalicja POPiS zaproponowała obniżenie w budżecie o 2 mln. zł środki finansowe na czyny społeczne, co bardzo wydłuży terminy budowy dróg w ramach czynów społecznych. Zapraszam na sesję 22 lutego na g. 13, bo wtedy ma być uchwalany budżet. E.R-K

> A gdzie jest I AWP, ja znam tylko I Dywizji WP? No popatrz, jak pomyslales troche, to jednak wiesz o co chodzi, zwykle przejezyczenie obracasz w dziecinny atak... > Poza tym dzięki tym płytom droga ta była tak > wyjątkowo dziurawa, ale skoro jesteś taki mądry to > zdradź nam jakie byłoby twoje lekarstwo na tą > ulicę,wykaż się techniczną wiedzą; a może w ogole > szkoda było pieniędzy na jej remont??? Lekarstwa nie ma na zaden remont, kosynierow jako mloda ulica juz sie zmienia w sito, wiec idealnych rozwiazan nie ma, ale moznaby na ten beton raczej dac utwardzenie z jakiejs miazgi moze, zeby w przerwy miedzy plytami wyrownaci utwardzic i chyba lepiej zostawic ten podklad pod asfalt niz robic tak jak teraz i narazac sie na to, ze opadajacy podmokly grunt "polamie" nowa ulice tym bardziej, ze mnustwo ciezkich pojazdow tamtedy smiga. Jak jestes taki techniczny to przedstaw swoja teze, ja rzucam moje przemyslenia, do ktorych mam prawo, nie obrazajac nikogo, a Ty sie chloptasiu burzysz

Ten chłoptaś ci powie, że gdyby utwardzić istniejące płyty i szczeliny między nimi, to chodnikami płynęła by rzeka z racji zbyt wysokiego poziomu drogi. Podkład z płyt betonowych to historia (przynajmniej ja nie widuje wykorzystania ich przy budowie dróg. Był czas przywyknąć do tego, że drogi w naszym mieście ładnie wygladają tylko podczas otwarcia. Poza tym czy ja się gdzieś burze? Zaprzeczyłem twojej teori, a ty sie od razu "pienisz".

Ty sie spieniles i ja, widocznie niepotrzebnie, tak czy inaczej nic nie zmienimy, bo w tym kraju juz raczej ciezko cos zwalczyc, a nasze podatki ida na takie drogi ktorych nie ma, albo jesli juz sa to dziurawe po 2 czy 3 latach i taki "los". Ja sie nieco sugeruje tym, ze w stanach podobno drogi w sporym stopniu sa z jakiejs kombinacji betonowej, ale to tylko zaslyszana teoria. Druga rzecz, byc moze, te plyty to nie rewelka, ale mi chodzi tylko o to, ze lepszy to podklad niz zwir. Nie wspominam juz o tym, ze gdyby to "inteligentniej" rozegrac, to chodnikami ani ulica nie plynelaby rzeka. Mozna studzienki zrobic w kraweznikach i lekki pochyl nawierzchni (takie wybrzuszenie), zeby woda splywala do tych studzienek, ponadto nie byloby zapadajacych sie studzienek rozsypanych w losowych punktach calej szerokosci jezdni jak to ma miejsce na wiekszosci ulic w Polsce. Nie dociera do mnie poprostu, dlaczego u nas nie umie sie budowac drog.

Martinez98 Napisał(a): ------------------------------------------------------- > Nie wspominam juz o tym, ze gdyby to > "inteligentniej" rozegrac, to chodnikami ani ulica > nie plynelaby rzeka. A widziałeś już jakieś "inteligentne" rozwiązania zwłaszcza w wykonaniu MTM, większość ich drógsypie się po już 2-3 latach, ale co by nie zrobili, to pozostaje mieć nadzieję, że droga przeznaczona do ciężkiego transportu nie zacznie się zapadać ... jeszcze w tym roku. > Nie dociera do mnie poprostu, > dlaczego u nas nie umie sie budowac drog. Poznałem niedawno gościa, który buduje drogi (ogolnie był gdzieś z głębi Polski), i chwila rozmowy z nim uświadomiła mi dlaczego mamy taki problem. O drogach wiedział niewiele więcej ode mnie, ale w dodatku tekst "byle odpier... swoje i spier.." mówi chyba sam za siebie, nie mówiąc już, że "robota na ciągłym kacu..." (wiadomo o co chodzi). Takich mamy specjalistów w Polsce.

Tekst o tym "odpier...i spier..." swietnie wpisuje sie w polskie prawo przetargowe... "6. Kryteria oceny ofert: Nazwa kryterium - Cena Waga (znaczenie) - 100 %"

Proponuję wybudować jeszcze rondo na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Starowiejska oraz oczywiście kolo kościoła też,no i polożyć jeszcze po pięć progów zwalniających lub wysepek na środku ulicy i wówczas napewno będą to bezpieczne drogi bo nikt nie pojedzie szybciej niż 15 km/h a korek zacznie się już gdzieś na wysokości UM (jadąc od strony Gdyni) i Ceynowy (jadąc od Redy). Parę lat temu wybudowano ulicę Dąbrowskiego (od kościoła do Janowa) piękną prostą i szeroką a teraz mamy wysepki na środku i wymalowane wysepki na bokach ulicy,wiec po co było budować tak szeroką ulice ? jak mozna było wybudować dwa wąskie pasy a na reszczie terenu posadzić trawniki,wiem ze to nie pytanie do obecnych władz miasta ale to oni teraz podejmuja decyzje o zmniejszeniu przepustowości na tej ulicy.

I w odpowiedzi dostaniesz, ze poprzednia ZLA wladza tak zrobila, a teraz ta dobra ciagnie w swoja strone. I tak pieniadze ktore poszly wtedy na droge przepadly i te co teraz ida na zwezanie drogi tez znikna. Podwojna robota - podwojna kasa, a zysk z tego marny, bo itak bedzie jakis problem, teraz to z kolei zapewne korki sie porobia, ale bedzie bezpieczniej...

"rumskie drogi na start"- "przelomowy budzet" zalatwi sprawe. ktory radny mieszka na lipowej???

a ktory radny mieszka na Podgornej???z Urzedu widac ale nie czuc jak tam jest naprawde.zapraszamy!!!

na Podgórnej może nie, ale za to na Leśnej jest słynna lecznica (a przy okazji, zupełnie przy okazji przedszkole)

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0