Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
danny

Rumskie drogi

1188 postów w tym temacie

A Pani Byrmistrz co na moje poprzednie pytanie powie? chcialbym uzyskac jakies informacje na temat drog piaskowych. TBB domyslam sie, ze taka utwardzona droga to nie rewelka, ale wiem, ze napewno lepsza niz zlozona jedynie z piasku. Utwardzona nie znaczy, ze mozna tam dopinac 50km/h Wystarczyloby to na wielu drogach w rumi. Tymczasem ja zapraszam na stara rumie i okolice. Tam tez zyja ludzie!

Idz do pana Piotra Zaradnego, niech działa. W Gazecie Rumskiej tak ladnie wydawanej przez niego wszystko bylo takie proste... teraz ma szanse wprowadzic w zycie wszystko !!!

A znajac zycie to 'nie bedzie niczego' procz GR bis zaraz przed kolejnymi wyborami rozpisujacej sie o tym, jak to Pani burmistrz spaprala wszystkie plany wielkiej koalicji:]

Witam, bardzo niepokoi mnie stan dróg a w szczególności ulicy Saperów, ta droga była dziurawai ogólnie jej stan był kiepski ale od czasu rozpoczęcia remontu na ul.Ceynowy nie da się nią jeździć.Dziura goni dziurę na tej ulicy, kałuże są tak duże że trzeba z nich wypompowywać wodę, jak przejeżdza się samochodem przez tą ulicę to woda w niektóych miejscach sięga do połowy drzwi. Może ktoś tą drogę wyrówna, bo jeżeli tak dalej będzie to co niektóre osoby będą skłonne złożyć wnioski o odszkodowanie do Urzędu Miasta. Nikogo z użytkowników tej drogi nie cieszy gdy niszczy się jego zawieszenie w samochodzie, jak odrywają się części podwozia. Zajmijcie się tym!!!

a czy saperow nie ma byc robiona wiosna??? p.s. widze tutaj zmasowane lobby mieszkancow ul. saperow. trzeba bylo deweloperow dociskac zeby robili dojazd

A Pani E. R-K jak milczala, tak nadal milczy. Poczekajmy, moze sie czegos od Pani Burmistrz jednak dowiemy. Tylko konkrety prosimy i odnosnie ulic o ktore owe zapytania padly.

Szanowni panstwoTrwa intensywna praca nad budżetem i mam naprawdę mało czasu na zaglądanie na forum, a poza tym przy takim składzie Rady Miasta jaki jest nie mogę odpowiedzieć na żadne z zadawanych pytań. W trakcie prac nad budżetem koalicja PO i PiS w Radzie Miasta przegłosowuje co chce, bez rzeczowej analizy wydatków i bez rzeczowej dyskusji, bo ma większość. W takim układzie niestety nie jestem w stanie przewidzieć na co zostaną uchwalone w mieście pieniądze. Z wniosków zgłoszonych wczoraj na Komisji Finansowo-Budżetowej wycina się na przykład wydatki na łatanie dziur w asfaltowych ulicach powiatowych, regulację studzienek, konserwację sygnalizacji świetlnej( ul. Kosynierów, Ceynowy, Dąbrowskiego, Żwirki i Wigóry). Wycięto także budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i Piłsudzkiego, oraz parkingu przy Rynku w Starej Rumi( wjazd na ul. Świętopełka). Liczę na opamientanie i podjęcie rzeczowej dyskusji, dopiero wtedy będę mogła odpowiedzieć na Państwa pytania. E.R-K

Co do likwidacji projektu budowy ronda na skrzyżowaniu ul Dąbrowskiego i Piłsudskiego w pełni popieram. Wyrzucony pieniądz, przy takich ogromnych potrzebach budowy dróg gminnych.W budowę parkingu przy rynku należy zainteresować Zarząd Rynku, chyba taki istnieje i właścicieli pawilonu.Nie wierzę, żeby nowi Radni wycinali wydatki na remonty dróg, prawdopodobnie szukają pieniędzy na obietnice wyborcze te 40 km dróg, które naprawdę są potrzebne.Żaden diweloper nie powinien dostać pozwolenia na budowę bez skomunikowania inwestycji. Przykładem niech będzie ul. Kazimierska, gdzie budowane jest osiedle domków, a miasto buduje ulice, ulica Saperów, gdzie powstają bloki ,bez dojazdu.Kto to opiniował?, ul. Asnyka,Podgórna, Wałowa i inne Pozdrawiam uzo

doszly mnie sluchy ze koalicja po-pis sieje ferment w RM, sadze ze to do nich trzeba by sie zglosic, bo to oni teraz rzadza... przeglosowuja co im sie tylko podoba, chocby nie wiadomo jak bezsensowne bylo. Moze zanim zaczniecie sie burmistrz czepiac, to zobaczcie co Wasi wspaniali, wybrani przez Was radni robia...

Do ER-K: Dołączam do pytania UZO: kto dał pozwolenie i opiniował budowę "małego" domku szeregowego na Wałowej/Podgórnej? Jak Ci ludzie będą tam wjeżdżać na te Górę?? A może deweloper wybuduje podjazd (podgrzewany? bo jak tam wjechać zimą???)

ul. saperów nie istnieje długo. Co mają powiedziec mieszkańcy którzy całe życie na takowych wybojach mieszkają?

Bartłomiej Opajdowski Napisał(a): ------------------------------------------------------- > doszly mnie sluchy ze koalicja po-pis sieje > ferment w RM, sadze ze to do nich trzeba by sie > zglosic, bo to oni teraz rzadza... przeglosowuja > co im sie tylko podoba, chocby nie wiadomo jak > bezsensowne bylo. Moze zanim zaczniecie sie > burmistrz czepiac, to zobaczcie co Wasi wspaniali, > wybrani przez Was radni robia... Podzielam zdanie B.O.

Jeżlei chodzi o remont Ceynowy to chciałbym zgłosić swoją jedną uwagę nt. zabezpieczneia dojazdu do ul. Trepczyka, Hepki i Bieszka. W sobotę uniemożliwiono mi wyjazd z mojej własnej posesji na około 1,5h. Ja rozumiem ten remont (przebudowę) i bardzo się z niej ciesze ale proszę o szacunek dla mieszkańców w czasie budowy. Wystarczy dzień wcześniej kartka wrzucona do skrzynki o planowanym odcięciu wyjazdu. Energa jakoś umie powiadomić o planowanym odcięciu pradu ...

Szanowni Państwo 1.Panie Arco ma Pan rację- uwagę przekazałam wykonawcom. 2.Panie TBB- pozwolenia na budowę wydaje Starostwo Powiatowe, natomiast ul. Podgórna będzie budowana wspólnie z właścicielami budynków budowanych przy tej ulicy. 3.Mam inne zdanie na temat budowy Ronda na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego- ruch sie tam zrobił bardzo duży, wyjazd z ulicy piłsudskiego bardzo utrudniony, droga do Kościoła dla wielu Rumian musi być bezpieczna. A na dodatek jest to droga do przychodni dla wielu Rumian mieszkających pomiędzy torami a Dąbrowskiego. 4. Drogi to naprawdę problem nr 1 dla władz Rumi. E.R-K

odciecie prądu na asnyka jakos nie dociera i szlag mnie trafia bo często nie ma tu prądu a żadnego info nie otrzymuje !

E.Rogala-Kończak Napisał(a): ------------------------------------------------------- > 2.Panie TBB- pozwolenia na budowę wydaje Starostwo > Powiatowe, natomiast ul. Podgórna będzie budowana > wspólnie z właścicielami budynków budowanych przy > tej ulicy. > 4. Drogi to naprawdę problem nr 1 dla władz Rumi. > E.R-K Ad 2. Ale mi chodziło o ten nowy/w budowie/ budynek "na szczycie" Markowcowej-co go tak ładnie widac z całej Rumi/w tym z UM/. Budynek ten jest na odnodze od Podgórnej/Wałowej. Powtarzam, może nie jest to zawarte w trakcie procesu wydawania pozwolenia na budowe, ale Ci ludzie-przyszli lokatorzy tego budynku-okrutnie się zdziwią zimą przy próbie podjazdu do tej posesji. I jeśli jest to droga/ulica gminna to będzie miała Pani "kilka" telefonów w sprawie odśnieżania. A sprzęt raczej tam nie wjedzie Ad 4. O tych drogach to gada/pisze każdy kolejny Burmistrz, ale oceniać można dopiero po zakończeniu kadencji " Po owocach go oceniajcie..." TBB

E.Rogala-Kończak Napisał(a): ------------------------------------------------------- > 2.Panie TBB- pozwolenia na budowę wydaje Starostwo > Powiatowe, I naprawdę nie widzi Pani, że budowa tego budynku na ulicy Wałowej nie pasuje do okolicznej zabudowy ani typem, ani wielkością ani architekturą?? To może ja mam coś z oczami?

Ile będzie kosztowało wybudowanie ronda na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego z Piułsudskiego,? według mojej orientacji będzie to około 1 000 000 zł, za te pieniądze mozna wybudować 500-600 m ulic z chodnikiem i ścieżką rowerową.odgradzając pieszych od samochodów a to napewno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i znacząco wpłynie na jakośc codziennego życia. Pozdrawiam Uzo

tylko których ulic ???? podaj przykłady ulic gdzie ich modernizacja wpłynie tak na bezpieczenstwo jak rondo na piłsudskiego, tam jest po prostu horror, a jeszcze jak w niedziele sie zwalicie ze swoimi samochodami i parkujecie na chodniku pod kosciolem to tylko sie dziwie ze policja albo sm tam nie spaceruje, z jednej tylko niedzieli mozna zarobic na te wasze 500-600m buahahahahha co za przeliczenie, mozna tezp owiedziec ze za te pieniadze damy 3000 dzieci wyzywienie w rumskich szkolach na cały rok, co za filizofia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po blisko 3 tygodniach od mojego pytania nadal brak odpowiedzi. Pani Burmistrz sie namysla, czy ma urlop po ciezkich wyborach?

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0