Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
adam9011

Osiedla i budynki Orlex'u

58 postów w tym temacie

Masz pecha kolego gdynia123.Sprostuje że prawie kupiłem i w każdej chwili moge zrezygnować czego nie zamierzam robić,a Ty chyba pracujesz w Semeko skoro jesteś tak negatywnie nastawiony na Orlex.Znam sporo ludzi mieszkających w budynkach Orlexu i są b.zadowoleni co nie znaczy że są też ludzie pesymistycznie nastawieni na te firme,ale zapewniam Cię że tak jest wszedzie,w każdej firmie.O semeko też sa różne opinie,duzo pozytywów ale są i negatywy.Sasugerowałem się przewyżajacymi pozytywnymi opiniami,ceną i ogródkami!Pozdrawiam!

Daniel Napisał(a): ------------------------------------------------------- > Masz pecha kolego gdynia123.Sprostuje że prawie > kupiłem i w każdej chwili moge zrezygnować > czego nie zamierzam robić,a Ty chyba pracujesz w > Semeko skoro jesteś tak negatywnie nastawiony na > Orlex.Znam sporo ludzi mieszkających w budynkach > Orlexu i są b.zadowoleni co nie znaczy że są > też ludzie pesymistycznie nastawieni na te > firme,ale zapewniam Cię że tak jest wszedzie,w > każdej firmie.O semeko też sa różne > opinie,duzo pozytywów ale są i > negatywy.Sasugerowałem się przewyżajacymi > pozytywnymi opiniami,ceną i > ogródkami!Pozdrawiam! po 1 nie jestem twoim kolega,po 2 nie mam pecha,po 3 nie pracuje w semeko,buahaha,znasz tylko te 2 firmy?nie musze pracowac w zadnej firmie budowlanej zeby ocenic ze orlex to syf,mam od tego ludzi chlopcze...

Witam Mam zamiar zakupić mieszkanie na ul. Sikorskiego w Wejherowie, mieszkanie na parterze z ogródkiem. Nie mieszkałam jeszcze w produkcjii orlexu a opinie są podzielone. Prosze podpowiedzcie mi jak na tym osiedlu się żyje, dojazd jest po płytach i jak wygląda sytuacja z miejscami parkingowymi? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz, bo nie ukrywam obawiam się trochę tam zamieszkania. Czy na tym osiedlu jest bezpiecznie?

Sikorski Park... jezeli kupujesz mieszkanie wewnatrz, to hałasy się niosą po ścianach, na przeciwko masz okno sąsiada - możesz zobaczyc co je na obiad - i on Tobie w talerz tez zajrzy :) Powiem dlaczego ja tam sprzedalam mieszkanie, dla mnie za glosno, kobiety z balkonow naprzeciwko prowadzace dialog, latem, wieczorami sasiedzi przesiaduja w ogrodkach - rozmowy do pozna (grill etc) - a sprobuj zwrocic uwage komus, halas - jak w wielkiej greckiej osadzie, nie wszyscy sa glosni ale to moze przeszkadzac. Ja mieszkalam w I etapie, na parterze z ogrodkiem Sikorskiego 172. Ludziska z wyzszych pieter rzucali smieci, niedopalki a sasiadce pies ludzi z wyzszego pietra olał meble w ogrodku...Byla i agencja towarzyska i rodzinka "piwoszy" klocacych sie co ranek...No i prawie kompletny brak miejsc postojowych. Jakby bylo cudownie bym mieszkania nie sprzedala - powiedzmy szczerze. To powazny krok i w moim przypadku dyktowany koniecznoscia. Wiecej info? cheri_lady@gazeta.pl Ale bez przesady - sa i plusy, blskosc SKM, plac zabaw. Las - kiedy ja tam mieszkalam strasznie zabrudzony teraz moze lepiej. Ogrodekmoze byc plusem - mnie traktowali jak rozrywke kiedy cos sadzilam, lepsza bylam niz TV - czasem rodzinami sie gapili... :) To tak na szybko. Pytaj jesli bede w stanie odpowiem.

Pytanko w sprawie przelewu pieniędzy na mieszkanie w Orlexie.Mieszkanie ma być oddane w przyszłym roku,czy można zrobic firmie cały przelew(tak skonstruowane mają umowy)?Jak płaciliście za niewybydowane jeszcze mieszkanie?Kasa szła w transzach,czy całość i nerwowe oczekiwanie?Pytanko zadaje z racji tego co się dzieje na naszym rynku,banki wstrzymują kredyty,deweloperzy upadają.Prosze o odpowiedź!

Danielu wszystko zalezy od tego jakie warunki wynegocjujesz z pracownikiem Orlexu. Biorąc pod uwage sytuacje na rynku miedzybankowym klient placacy 100% w gotówce to nie lada gratka. Tymardziej ze placisz za dół w ziemi 8-) My pierwsze mieszkanie finansowalismy w 100% kredytem, byla jedynie dziura w ziemi i z racji tego mozna bylo negocjowac cene. Drugie kupowalismy juz jak bylo gotowe i stalo puste i o negocjaji mowy byc nie moglo. Ale bedac na Twoim miejscu bez krepacji negocjowalabym nie tylko splate w kilku transzach ale i gratis komorke lokatorska, cene za metr kwadratowy czy chocby upust na lody i kawe ;)

Witam wszystkich po ponad dwóch latach!:)Orlex.Jestem jak najbardziej za.Po długim namyśle i zasięgnięciu informacji odnośnie tego developera od osób korzystających z tych mieszkań podpisałam umowe na zakup własnego lokum.Obecnie mieszkam od ponad roku przy ul Dzięcielskiego(osiedle przy ul.Gdańskiej) i jestem bardzo zadowolona.Znam już sporo osób mieszkających w Orlex'sie zarówno swoich sąsiadów jak i osoby z osiedla Sikorskiego,Sobieskiego a nawet z bloku w Bolszewie u nikogo jednak nie widziałam lejacej wody po scianie czy grzyba.Znam te problemy ze słyszenia ale wynikają one tylko i wyłacznie(grzyb)z zaniedbań kupującego mieszkanie.Przy odbiorze mieszkania otrzymałam(za podpisem) instrukcje w której wyrażnie jest napisane aby mieszkanie dużo wietrzyć w pierwszym roku i aby temp nie była niższa niż 18 C są tam też inne informacje np aby w pierwszym roku nie kłaść tapet gdyż klej jest dobra pożywką dla grzyba itd.Tak więc sami rozumecie -jeśli ktoś łamie zasady to na własne życzenie ma problemy. Oczywiście są minusy.Takim jednym z nich jest KIEPSKA droga dojazdowa do naszego osiedla(myślę jednak,że Śmiechowo dopiero się rozwija tak więc predzej czy później i my doczekamy się ładej drogi).Mieszkałam całe życie w Gdyni i wiem ,że i tam były i nadal gdzie niegdzie są problemy tego typu).Drugi minus to sklep SMAK-makabra!!!Jedyny sklep na osiedlu a w nim ceny z kosmosu,towar nie świeży i trzeba uważać na terminy ważności.Plus tego sklepu to tylko miły i anielsko cierpliwy personel pracujący niemal 24h na dobę.Czysty wyzysk przez właściciela widać gołym okiem.Co do ogródków pod blokami-były problemy i będą.Trudną ich uniknąć np moje dziecko bardzo często wyrzuca przez balkon zabawki,szmatki i nawet raz wylało 5l wodę(sąsiedzi myśleli że deszcz pada-hi hi).Rzadko zdaża się aby developer oddawał ogródki należące tylko do właścicieli mieszkań i ludzie nie są do tego przyzwyczajeni.Sama byłam świadkiem jak sąsiad wyrzucał do sąsiadki ogródka niedopałki-finał sparwy poprostu dogadali się.Problem rozwiązany. Obecnie powstało nowe osiedle Fenikowskiego i tam mam mnóstwo znajomych(co nie którzy jeszcze się nie wprowadzili).Naprawde fajne są te mieszkania Orlex'u a ludzie mieszkający w nich są super.Pozdrawiam sasaiadów z Dzięcielskiego i wszystkich którzy dopiero co nabywają swoje własne m(nie ważne czy jest to Orlex czy semeco)

Dzięki kozunia 18 za porady i uwagi.Ogólnie juz kupiłem mieszkanko na Fenikowskiego z dwoma ogródkam,mam nadzieje że bede zadowolony.Też mam znajomych którzy mieszkają w mieszkaniach budowanych przez Orlex i sa zadowoleni.Opinie konkurencji beda zawsze negatywne,więc nie ma co sie martwić.Jestem spokojny,blok gotowy,odbiór w czerwcu,juz nie moge sie doczekać !Pozdrawiam wszystkich sąsiadów z Fenikowskiego!!!!!!

Dobra sąsiedzi,po tej ciszy napiszcie na co zwracać uwage w Orlexie przy odbiorze mieszkania?

Co na początek: -czy proste ściany -czy okna nie mają wad montażowych oraz czy nie ma śladów/uszkodzeń szyb -czy drzwi wejściowe się samoczynnie nie zamykają/otwierają -czy nie ma szpar miedzy oscieżnicą a drzwiami -ogólnie sufit i ściany czy nie mają większych pęknięć, przebarwień itp. -czy sa zaslepki w rurach kanalizacyjnych (żeby powodzi nie bylo jak sasiad z góry sie wykąpie zanim wykończysz łazienkę) Ja dodam, że nie miałam problemu z reklamacją, choć w tej chwili nic wielkiego mi do głowy nie przychodzi ale wiem że o jakieś drobne usterki dzwoniłam i przychodzili-naprawiali. Jeżeli podejdziesz do nich "po ludzku" to oni się zrewanżują tym samym po prostu.

niektorzy tak zachwalaja semeko, ale czy wiecie ze w wiekszosci w tej firmie pracuja ludzie bez jakiegokolwiek odswiadczenia - czy tacy fachowcy maja wam budowac mieszkania?? chyba nie, prawda? orlex i semeko sa siebie warte, jesli ktos chce tanie mieszkanie to niech sie nie spodziewa cudow, luksus kosztuje niestety i zacznijcie w koncu zdawac sobie z tego sprawe,nie masz odpowiedniego kapitalu na zakup z "wlasnej kieszeni"? to pomysl o kredycie - nadal sa dostepne kredyty hipoteczne, a gdy przyjdzie poprawa marz to zawsze mozna wnioskowac o obnizke swojej marzy w banku i dostosowanie jej do realiow wystepujacych na rynku, wiec bez obaw;) pozdrawiam, doradca finansowy h.z.finanse@gmail.com, tel 793799106

niektorzy tak zachwalaja semeko, ale czy wiecie ze w wiekszosci w tej firmie pracuja ludzie bez jakiegokolwiek odswiadczenia - czy tacy fachowcy maja wam budowac mieszkania?? chyba nie, prawda? orlex i semeko sa siebie warte, jesli ktos chce tanie mieszkanie to niech sie nie spodziewa cudow, luksus kosztuje niestety i zacznijcie w koncu zdawac sobie z tego sprawe,nie masz odpowiedniego kapitalu na zakup z "wlasnej kieszeni"? to pomysl o kredycie - nadal sa dostepne kredyty hipoteczne, a gdy przyjdzie poprawa marz to zawsze mozna wnioskowac o obnizke swojej marzy w banku i dostosowanie jej do realiow wystepujacych na rynku, wiec bez obaw;) pozdrawiam, doradca finansowy h.z.finanse@gmail.com, tel 793799106
Ojj tak-kredyty hipoteczne sie nie spprzedają, rynek mieszkaniowy jest w totalnej stagnacji, więc trzeba się chwytać wszelkich sposobów, aby wycisnąć z tych którzy się decydują na zakup nieruchomości ile się da... Każdy z czegoś żyje - ale społeczeństwo w końcu zaczęło myśleć i na sponsorowane artykuły oraz dobre rady "doradców finansowych" reagują przez pryzmat realizmu! I całe szczęście. Kredyty dziś to największa pomyłka, przy wszystkich zabezpieczeniach jakich wymagają dziś banki od klienta nie podejmują właściwie żadnego ryzyka finansując nieruchomość a i tak traktują klientów jak "nieproszonych gości" w swoich progach. Ja nikogo nie namawiam do kredytu - bo kiedy i czy w ogóle banki obniżą marże nie wie nikt! Są inne sposoby na zarabianie pieniędzy np. obligacje - i właśnie to dziś jest dla banków korzystniejsze niż hipoteczne kredyty!

Kredyty dziś to największa pomyłka, przy wszystkich zabezpieczeniach jakich wymagają dziś banki od klienta nie podejmują właściwie żadnego ryzyka finansując nieruchomość a i tak traktują klientów jak "nieproszonych gości" w swoich progach. Ja nikogo nie namawiam do kredytu - bo kiedy i czy w ogóle banki obniżą marże nie wie nikt! Są inne sposoby na zarabianie pieniędzy np. obligacje - i właśnie to dziś jest dla banków korzystniejsze niż hipoteczne kredyty!
hmm decyzja o zaciegnieciu tak duzego zobowiazanie powinna byc na prawde przemyslana, ale czy nielepiej placic rate kredytu i cieszyc sie tym, ze mieszkanie jest nasze(naszych dzieci), czy tez placic przez wiele lat czynsz podmiotowi wynajmujacemu nam lokal niemajac z tego zadnej korzysci?

Ależ oczywiście - tylko dopóki kredytobiorca nie spłaci swojego długu wobec banku to mieszka w lokalu który doń należy. I biorąc kredyt w wysokości 200 tysięcu spłaca się około 400 tysięcy o tym też mało kto powie. I jeżeli kredyt to dobrze - ale kiedy sytuacja na rynku będzie klarowna. Nie wiem jak jest obecnie w Wejherowie, wiem, że w Warszawie nawet mając możliwość negocjacji ceny mieszkania i tak nie ma z czego wybierać. Ci którzy chcieli sprzedać mieszkanie w dobrej lokalizacji i średnim standardzie teraz wolą je wynająć i poczekać na lepszy czas - czyli liczą aż ceny podskoczą. Zostają oferty dla bardzo zamożnych - tu można trafić okazję, apartamenty spadły-ale kogo na nie stać...Jest dużo mieszkań do remontu w wielkiej płycie...Nie ma ofert dla średnio zarabiającego "Kowalskiego".A kredyt z dopłatą jest powiedzmy szczerze-średnio opłacalny ze względu na dodatkowe opłaty, np. wysoka marża. Potencjalni klienci czekają na większe obniżki bądź lepsze warunki kredytowe. I koło się zamyka. Dziś na zakup decyduje się ten kto absolutnie musi kupić mieszkanie.

Dzięki cheri_lady za odpowiedź,odbiór tuż,tuż i jechanka z kafelkami i wykończeniami...!!!Troche tego będzie,a tak na marginesie co dajecie na podłogówke?Najlepsza terakota,to wiem ale całe mieszkanie w kaflach troche niebardzo,ja zaryzykuje panelami,nie wiem czy dobrze robie,może wypowie sie ktoś z sąsiadów jak panel sie zachowuje i jaki najlepszy?Pozdrawiam! Jeszcze miejsce garażowe,teraz promocje,ciekawe czy pózniej nie będzie jeszcze większa,z tego co widze to zrobiły się kolejki,chyba skożystam,troche żal kaski ale cóż o fure też trzeba dbać!

Pytasz co na podłogę, sam sobie właściwie odpowiedziałeś. Kafelki lepiej przewodzą ciepło ale latem są zimne i bez kapci można zmarznąć, zależy na ile mieszkanie jest słoneczne. Mam doświadczenie tak w panelach jak i kafelkach. Ale nie wiem co polecić. Salon+kuchnia kafelki z jakimiś dywanikami przy sofie i zlewozmywaku. Panele chyba wszystkie się nadają. Jednak pod nie trzeba dać nie folię+piankę, tylko folię_tekturę falistą lub korek. Ja mam tekturę. I jeszcze coś, ogrzewanie podłogowe nie jest położone na całej powierzchni pomieszczeń (wykluczając łazienkę i wc - tam jest na całej powierzchni oprócz miejsca na sedes i wannę), w salonie i sypialniach odczujesz to zima jak będą grzali, są miejsca ciepłe i zimne, czyli miejscami ogrzewanie jest. Oczywiscie w miejscu gdzie przewidziano meble kuchenne ogrzewania nie ma. Na temat garażu się nie wypowiem, zależy ile miejsc przewidziano - w Redzie przewidzieli za mało i jak kupowaliśmy mieszkanie nie było już wolnych garaży.

Już po odbiorze!Ogólnie wszystko sprawnie i bez problemowo!Porażka to pomieszczenie gospodarcze,w którym to drzwi otwierają się do środka,a wiemy że pomieszczenie ma 1.5m2.Do pomieszczenia nie zmieści się nawet rower!!!Ponoć to ze względu bezpieczeństwa!Ciekawe jak inni sąsiedzi maja na Fenikowskiego otwierane pomieszczenia?Pozdrawiam!

Mieszkania w budynkach Orlex'u tańsze ,owszem , ale też "wiatrem podszyte" ! - Po prostu , coś za coś .

To prawda, Słychać, że za ścianą (czasem i nad nami) ktoś mieszka - szczególnie jak w pokoju jest jeszcze pusto.

Witam wszystkich mieszkańców osiedla Fenikowskiego! Zamierzam kupić mieszkanie na tym właśnie osiedlu i mam kilka pytań do kupujących i już mieszkających na Fenikowskiego. A mianowicie chodzi mi o mieszkania na parterze i te ogródki które są przydzielone do tych mieszkań czy jesteście z nich zadowoleni, czy nie ma problemów z jakimiś śmieciami i czy polecacie parter np: ten narożny 45m bodajże bo takie mieszkanie zaproponowali mi od zaraz.... Poza tym jak wygląda u was spłata i rata mieszkania mi proponują to mieszkanie za 4200zł za metr czy wszystkie tak kosztują na fenikowskiego czy jest to uwarunkowane mieszkaniem lub lokalizacją, może być taniej albo jeszcze drożej! I już tak najogólniej czy polecacie mieszkania w orlexie no i wasze osiedle.... Z góry dziękuję za jakiekolwiek wypowiedzi! Pozdrawiam! Być może przyszły mieszkaniec;)

na Fenikowskiego tak nie jest ale mieszka tam moja ciocia od roku i sie na nic nie skarży ja te ż kupiłam tam mieszkanie i nie narzekam może sie zdarzyć że ściany nie będą super proste ale tak to wszystko dobrze Teraz nowo oddany blok nie jest super ogrzewany ale to przejściowe problemy

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0