Waldemar

Members
 • Postów

  325
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Zdrowie Za Darmo - Morsowanie

  Czyli - najbliższa niedziela 08.02.br. - PUCK - wejście do wody przy słupie zaślubin o godz. 0950 (gotowość 0930 ).   W Morsowaniu - jako gość honorowy - zaproszony został - Ice Lord Zbyszek Falkowski (w tym roku pobił rekord Guinessa).   Kapiel morsów - jest z jednym z elementów uroczystości organizowanych w Pucku z okazji Rocznicy zaślubin Polski z morzem.   Kapiel organizuje grupa Władysławowo-Puck "Nordowe Morsy".   Na 07 marca mamy zaproszenie do Helu. Wejscie do wody 1100.   Zapraszam.
 2. MORSY w RUMI ???

  Czyli - najbliższa niedziela 08.02.br. - PUCK - wejście do wody przy słupie zaślubin o godz. 0950 (gotowość 0930 ).   W Morsowaniu - jako gość honorowy - zaproszony został - Ice Lord Zbyszek Falkowski (w tym roku pobił rekord Guinessa).   Kapiel morsów - jest z jednym z elementów uroczystości organizowanych w Pucku z okazji Rocznicy zaślubin Polski z morzem.   Kapiel organizuje grupa Władysławowo-Puck "Nordowe Morsy".   Na 07 marca mamy zaproszenie do Helu. Wejscie do wody 1100.   Zapraszam.
 3.   Chętni - co niedzielę - REWA godz. 0900. Spotykamy się za pętlą autobusu 0850. Za wyjątkiem najbliższej niedzieli tj 08.02.2014r. - kąpiemy się o 0950 w Pucku - przy słupku zaślubin  (rocznica zaślubin z morzem).   Zapraszam   PS Nie pobieramy żadnych opłat   
 4. MORSY w RUMI ???

  Dawno tutaj nie wchodziłem. Byłem przekonany, że to forum padło ale ...   Morsowanie nadal aktualne.   Chętni - co niedzielę - REWA godz. 0900. Spotykamy się za pętlą autobusu 0850. Za wyjątkiem najbliższej niedzieli tj 08.02.2014r. - kąpiemy się o 0950 w Pucku - przy słupku zaślubin  (rocznica zaślubin z morzem).   Zapraszam
 5. Ślub

  Prosiłbym Kogoś, kto miałby coś sensownego do powiedzenia na temat możliwości zawarcia ślubu w Rumi o podpowiedź. Wiem, że ewentualna sala USC znajduje się w tym hangarze pokrytym sajdingiem ... Czy coś się nie zgadza ??? (OKROPNOŚĆ). Wiem, że poza Urzędem Miasta ślubu również nie można zorganizować bo urzędnicy USC nie mogą udzielać ślubu poza urzędem (a miasto tyle kasy "wpompowało" w Dom Kultury). Wiem również, że urzędnicy udzielają ślubu tylko do godziny 1400 (Boże - jak nie ma ślubu kościelnego - to co później robić tak długo z gośćmi) i chyba niechętnie w soboty - bo muszą przyjść do pracy. Nasuwa sie pytanie "Tabakiera dla nosa czy nos dla tabakiery" (w tym wydziale to od czasu - nazywanego KOMUNą - nic się chyba nie zmieniło a ludzie tam pracują, zarabiają i chyba nie za dużo mają do roboty - CHYBA, że robią zestawienia odnośnie ilości zawartych związków małżeńskich u siebie w USC. A tak - w nawiasie rzecz ujmując - to czy ktoś wiem ile takich ślubów "cywilnych" udzielono w RUMI....??? od początku tego roku. Jak usłyszałem o tym wszystkim to nie mogłem uwierzyć i nadal nie wierzę. Dlatego powiedźcie mi proszę, że to wszystko nieprawda. Przecież ilość mieszkańców Rumi w ostatnim okresie czasu znacznie wzrosła. Czy ja - jako mieszkaniec Rumi - mam się zwrócić do powiatowego USC w Wejherowie o udzielenie mi slubu. Pozdrowienia dla Pani Naczelnik wydziału USC w UM Rumia.
 6. MORSY w RUMI ???

  No to pierwszy krok masz już za sobą ... bo się zastanawiasz Ale do brzegu .... Jest nas 15 osób (ale nie zawsze wszyscy przychodzą - wiadomo ŻYCIE ) Sezon już zaczęliśmy - 3 tygodnie temu w Chałupach. Z reguły kąpiemy się w Rewie a nad pełne morze lecimy, gdy poniesie nas fantazja lub ... jak lód zetnie zatokę . Do wody w Rewie wchodzimy - na wprost - głównym wejściem - co niedzielę o godzinie 0900 (od czasu do czasu - godzina ulega zmianie ale wówczas wcześniej telefonicznie się o tym powiadamiamy). Spotykamy się - 10-15 minut wcześniej - przed tym wejściem - po prawej stronie - za parkingiem miejskim (przy szlabanie) i tam się przebieramy i tam rozpoczynamy rozgrzewkę. Szczegóły na miejscu. Zapraszam. Przyjedź, zobacz, porozmawiaj. Mnie w tym tygodniu nie będzie ale powołaj się na Waldka a na 100% uzyskasz wszystkie informacje.
 7. Zaliczkowałem salę - 500 PLN na przyszły rok (06 październik 2012r.). Znalazłem inną salę i z tej będę rezygnował. Spróbuję odzyskać zaliczkę - jak mi się nie uda - to przetyrzymam właścicielkę sali i jedyne co zarobi z tej sali w tym dniu to będzie moja zaliczka (z wesela zarobiłaby najprawdopodobniej dużo więcej - nie prawda ???)
 8. Lodowisko w Redzie

  Lodowisko ze sztuczną nawierzchnią - wymaga inwestycji o charakterze stałym (zima i lato). Lodowisko z naturalną nawierzchnią umożliwi wykorzystanie tego terenu w okresie letnim do innych celów (np łyżworolki, wrotki). Ale co z zimą przy dodatnich temperaturach ??? Ale jestem jak najbardziej za tym aby włodarze naszego miasta zaprzestali się kłócić i pomyśleli o naszej młodzieży i uczynili coś aby nie musiała w poszukiwaniu rozrywki wyjeżdżać poza Rumię. A co jeżeli lobby wielkich miast doprowadzi do sytuacji, w której podatki będzie się odprowadzało tam, gdzie się pracuje ????????? Rumia, w której jedynymi inwestycjami są hipermarkety - dużo starci ... Ale daję głowę, że włodarze naszego miasta - poza granicę czasową określoną końcem kadencji - nie patrzą !!!!!!!!
 9. Rumia stawia na park & ride

  A może można byłoby pozbyć się z tego - tak nie wielkiego parkingu przy dworcu - TAXI??? Blokują ponad połowę tego parkingu.
 10. MORSY w RUMI ???

  W najbliższą niedzielę "moczymy się" - na "gościnnych występach" u morsów w Jastarni.-D Termin - niedziela 27.11.2012r. - godz. 0800. Chętnych zapraszamy.
 11. MORSY w RUMI ???

  A może Pani Burmistrz poprze naszą inicjatywę ...??? X(
 12. MORSY w RUMI ???

  No to MORSY/kandydaci na MORSÓW do kąpieli !!! X( W poprzednią niedzielę ROZPOCZĘLIŚMY SEZON. Kąpaliśmy się również w piątek (11.11.11) i dzisiaj w niedzielę. Na chwilę obecną - kąpiemy się w każdą niedzielę o godzinie 1200 na jeziorze w Bieszkowicach (jest nas 7-8 osó. Będziemy się tam kąpać do czasu zamarźnięcia jeziora. Potem przenosimy się do REWY (czasami wyjeżdżamy do Jastarni)
 13. MORSY w RUMI ???

  Dzisiaj, tj. 27.03.2011r. - grupka MORSÓW z Rumi zażywała kapieli o godzinie 0800 w Jastarni - w towarzystwie MORSÓW z Jastarni (z Burmistrzem Jastarni na czele) X(
 14. MORSY w RUMI ???

  Według mojego rozeznania - w Rumi są jakieś małe grupki "MORSÓW" (po około 4-6 osó ale biorąc pod uwagę brak bezpośredniego dostępu do WODY - zbierają się one w różnych miejscach. Ja osobiście jestem w grupie 4 osobowej. Dzisiaj kąpaliśmy się o 1100 w Rewie (na wysokości głównego wejścia na plaże nad Zatoką Pucką). Za tydzień będziemy się kąpać w Jastarni (Jastarnia kąpie się regularnie w każdą sobotę i niedzielę o 0800). Za dwa tygodnie - wstępnie umawiamy się do Rewy na 1100. Jak widać - jako mała grupka - nie mamy stałego miejsca i stałych pór kąpieli. Co do temperatury wody - to zapewniam Cię, że to jeszcze nie lato i woda nadal jest "GORĄCA" :) Jak wypowiada się mój kolega (doświadczony "MORS") - "MORSY" kąpią się wtedy, kiedy inni się już nie kapią albo jeszcze się nie kąpią.
 15. MORSY w RUMI ???

  Czy w Rumi istnieje jakaś grupa osób uskuteczniająca "kąpiele w przeręblach" ??? Jeżeli nie - to może warto pomyśleć o takiej inicjatywie. Mogę się tego podjąć. PS Proszę tylko o konstruktywne odpowiedzi. Do osób "zarabiających na czajnik elektryczny do parzenia wody" - ceńcie swój czas - nie trudźcie się zbędnymi komentarzami - zmieńcie wątek. Dziękuję Miłego dnia.