agnes

Members
 • Postów

  185
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Witam,   Chętnie kupiłabym używane (w dobrym stanie) podręczniki do pierwszej klasy (profil matematyka z informatyką) Gimnazjum Nr 2 w Rumi. Lista jest na stronie http://www.gimnazjum2rumia.pl/images/aktualnosci/20132014/podreczniki/lista_podrecznikow.pdf   Jeśli ktoś posiada proszę o tytuł i cenę.   Pozdrawiam
 2. SMRÓD Z OCZYSZCZALNI

  Ostatnie 2 lata były znośne. Smród czuć było może z 3-4 razy w czasie lata. Ostatnio jednak co raz częściej trzeba zamykać szczelnie wszystkie okna, jeśli nie chce się zasypiać w smrodzie. Mam już powoli tego dość i chętnie dowiem się od zorientowanych osób (nie od takich, które piszą o wyprowadzeniu się!) gdzie mogę sprawę monitować. Nie wiem czy to oczyszczalnia, czy ktoś wylewa "smrody" na pola, ale mam dosyć zasypiania w "gównach"...Smród jest w całym domu jeśli tylko w oknie pozostanie szczelina. A teraz, gdy jest ciepło chcę spać przy otwartym oknie, a nie zamykać szczelnie wszystkie okna w domu. Dziś np. zaprosiłam znajomych i było mi wstyd, że mieszkam w miejscu, gdzie nie dało się posiedzieć na tarasie, bo smród był niesamowity...
 3. Witam, osobiście również popieram inicjatywę. Stwierdzenie jednak, ze protesty działają nie w 100% skutkuje. Brałam udział w protestach w sprawie "jedynki" i wiem, że oprócz protestowania rodzice czynili wiele więcej niż było widać na zewnątrz. Ale oczywiście warto zawalczyć. A do sprawy dróg dołożyłabym również konieczność utworzenia linii autobusowej/przystanku na "nasze tereny" (np ul. Wiązową czy Kazimierską).
 4. Tygrys net

  hmm...brak chętnych... szkoda...
 5. Tygrys net

  Witam, szukam kogoś kto ma internet w tygrys.net. Skorzystamy z promocji 10% :-)
 6. PROŚBA o wyrównanie spychaczem dróg: ZGŁOSZENIA

  Kiedyś ulica Rodziewiczówny była ulicą piaskową. Utwardzono ją czymś co pod wpływem temperatur zamieniło się w drogę "pseudo-utwardzoną" z tym, że powstały dziury w tym utwardzeniu i obecnie miejscami jedzie się samochodem modląc, aby resorów nie zarwało a w czasie deszczu dziury wypełnione są wodą. Tą drogą chodzą również dzieciaki ze szkoły na zajęcia na stadionie. Wolałam drogę piaskową, ponieważ - tak jak piszą rozmówcy - przynajmniej na jakiś czas po przejechaniu spychacza można było drogą przejechać. A teraz droga jest częściowo utwardzona, kruszy się i dziury w niej są coraz większe.
 7. Witam, 8 października w SP1 miało odbyć się spotkanie odnośnie kilku ulic min. ul. Rodziewiczówny. Czy ktoś na nim był i może mi napisać o czym była mowa? Dzieciaki mi się pochorowały i nie miałam możliwości przybyć
 8. Odwołanie rady miasta

  Osoby chcące wesprzeć swoim podpisem wniosek o referendum w sprawie odwołania Rady Miasta Rumi mogą to zrobić od poniedziałku do piątku w siedzibie Stowarzyszenia "Jedynka" ul.Kościelna 6 (budynek SP1), sala numer 15 w godzinach 16:00 - 18:00.
 9. My nie szukamy rozwiązania kosztem Szkoły Nr 6, ale szukamy jakiegokolwiek punktu zaczepienia, aby w SP1 po 18 latach WALKI o rozbudowę ktoś wreszcie zauważył jej potrzeby. Sądzę, że SP6 nie ma ąż tak wielkich potrzeb jak "jedynka" i mogłaby zostać dofinansowana w 2 kolejności. Jeśli radni znajdą inne rozwiązanie tej sytuacji to będziemy im bardzo wdzięczni, niech wszystkie szkoły są rozbudowywane a dzieci uczą się w godnych warunkach na miarę XXI wieku! Radni są jednak nieczuli na nasze wołanie... Pani Dyrektor SP1 przedstawiła na spotkaniu z radnymi prezentację, a ja polecam jeszcze inną, ona też jasno obrazuje sytuację jaka panuje w Szkole Podstawowej Nr 1 w Rumi. Plik ma ok 16MB, wersja dla MS PowerPoint 2007 Warunki w Szkole Podstawowej Nr 1 w Rumi lub Plik 17MB dla wersji wcześniejszych MS PowerPoint Warunki w SP1 w Rumi EDIT: zmieniłam na pliki spakowane .ZIP
 10. DOKŁADNIE! Szanowni Państwo, wypowiadajmy się w tym wątku w temacie "Rozbudowa SP1", nie innym!
 11. Polecam bardzo dobry materiał filmowy TV Chopin. TV Chopin
 12. Dziś w szkole przeczytałam ogłoszenie: 12 Grudnia (piątek) o godz. 18:00 w SP1 odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Miasta w sprawie rozbudowy szkoły. Ja na pewno będę, a jeśli są osoby zainteresowane na forum to apeluję o obecność!
 13. Swojskie wędliny, mleko ..

  Mleko to nie wiem, ale od jakiegoś czasu na rynku w Rumi sprzedają wędliny (szynkową kiełbasę, polską podwędzaną, pasztet, wędzonkę i inne). Nie wiem czy w środy, ale w soboty co tydzień kupuję i dzieci się nimi zajadają.
 14. Pytanie poszło na adres UM więc poczekam na odpowiedź. Dzięki Mieszkaniec730 za linka, może się przydać. rtpm - czekając na odpowiedź na mojego maila czekam właśnie na argumentację drugiej strony.