redakcja

Administrators
 • Postów

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

O redakcja

 • Ranga
  Member

Twój profil

 • Płeć Mężczyzna
 1. To Miejsca Wstydu Dla Miasta Reda!

  Mieszkańcy polubili Redzki Park, niestety jego obrzeża są bardzo zaśmiecone. To miejsce wstydu dla miasta.
 2. Pytania Do Burmistrz Oraz Radnych Miasta Rumi

  Uprawnienie straży gminnych (miejskich) do dokonywania kontroli ruchu drogowego przy pomocy urządzenia rejestrującego (potocznie nazywanego fotoradarem) wynika z art. 129b ust. 3 pkt 3 ustawy Prawo o ruchu drogowym określającego, że straż gminna (miejsca) ma uprawnienie do dokonywania kontroli ruchu drogowego przy pomocy urządzenia rejestrującego.   Definicja urządzenia rejestrującego znajduj się natomiast w art. 2 pkt 59 ustawy prawo o ruchu drogowym – cytuję – art. 2 ust. “59)  urządzenie rejestrujące - stacjonarne, przenośne albo zainstalowane w pojeździe albo na statku powietrznym urządzenie ujawniające i zapisujące za pomocą technik utrwalania obrazów naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami;.   Natomiast ust. 4 art. 129b ustawy prawo o ruchu drogowym uściśla jedynie, iż w przypadku dokonywania przez straż gminną (miejską) pomiarów urządzeniem rejestrującym przenośnym lub zamontowanym na pojeździe - straż gminna (miejska) może tych pomiarów dokonywać jedynie w oznakowanym miejscu i czasie uzgodnionym (w przypadku Rumi) z Powiatowym Komendantem Policji w Wejherowie. Wymóg ten jest ściśle przez Straż Miejską w Rumi przestrzegany.   Stanowisko takie prezentuje również Departament Nadzoru Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Z opinii tej wynika, iż uprawnienie straży gminnych (miejskich) do używania stacjonarnych urządzeń rejestrujących w świetle ww. przepisów nie budzi wątpliwości.   Natomiast  finansowanie Straży Miejskiej w Rumi oraz uzyskiwanie dochodów wynika z corocznie uchwalanego przez Radę Miejską Rumi budżetu miasta Rumi. Stosowne uchwały znajdują się na ogólnodostępnej stronie internetowej Urzędu Miasta Rumi w Biuletynie Informacji Publicznej.   Hanna Szymońska Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Rumi
 3. Pytania Do Burmistrz Oraz Radnych Miasta Rumi

  Uzbierało się dużo pytań, a czasu mało. Proszę Państwa o odrobinę cierpliwości.
 4. Pytania Do Burmistrz Oraz Radnych Miasta Rumi

  Otrzymaliśmy pierwsze odpowiedzi od Pani Burmistrz, oto one:   Gość Robus Aby zmusić SKM do remontu i zbudowania podjazdów w Janowie miasto objęło udziały w spółce na kwotę 200 tys zł, niestety koszt dokumentacji jest wyższy i postaramy się jeszcze w tym roku objąć następne udziały. Wtedy SKM zleci dokumentację i wpisze to do swoich zadań na następne lata. W roku 2014 nie jest to możliwe, bo wszystkie środki pochłonie budowa nowego przystanku Gdańsk Śródmieście i dokończenie zaczętych remontów na trasie Gdańsk-Gdynia. Zapraszam na nowy duży plac zabaw przy Kościele Bł. Bojanowskiego. Planujemy wybudowanie zespołu boisk i mały plac zabaw przy osiedlu Królewskim na ul. Królowej Bony. Darek V Plan Zagospodarowania Centrum został opracowany i od roku Rada Miejska głosami PIS, Samorządnej Rumi i dwóch radnych PO zablokowała ten plan. A tylko zapisy planu mogą zablokować takie inwestycje. Jedyny argument nie uwzględniony przez Burmistrza a zgłoszony przez tych radnych to wniosek o wykreślenie tunelu w ciągu ulicy Piłsudskiego DO SKRZYŻOWANIA z drogą krajową Sobieskiego. Rozwiązanie komunikacyjne zaproponowane w Studium i w projekcie planu miało pozytywną opinię GDDiA w Gdańku i znacznie upłynniłoby ruch na skrzyżowaniu przy Dworcu jak i skrzyżowaniu przy Galerii. Przygotowałam też montaż finansowy na wybudowanie tego połączenia drogowego, ale Radni wymienieni powyżej odrzucili tą propozycję. Dalej więc będzie panował chaos w centrum. Zgadzam się z Panem. Jest czas dyskusji i wypracowanie kompromisu, ale Radni większościowej Koalicji w opozycji do Burmistrza stosują dyktat a nie dążą do kompromisu. Gość Łukasz Jedna część ulicy Żwirowej posiada starą nawierzchnię asfaltową (bez kanalizacji deszczowej), druga część ulicy posiada płyty yomb. Są powyginane, stare i wysłużone ale są. Jedna płyta ma widoczne zbrojenie, bo się wykruszyła ale nie wystają żadne ostre pręty. Płyta zostanie wymieniona lub zalana asfaltem. Gość Edyta Ul. Świętopełka zostanie wyłożona płytami yomb w ramach inwestycji budowy ul. Kazimierskiej, bo z tej ulicy dobre płyty zostaną przeniesione na ul. Świętopełka. Przetarg jest już ogłoszony. Limo2008 Odpowiadając na zapytanie dotyczące odbioru odpadów komunalnych, wyjaśniam, iż w ramach tej akcji odbierane są odpady z gospodarstw domowych a nie części samochodowe (zderzaki czy opony). Meble domowe są odbierane w ramach wystawek. Natomiast opakowania kartonowe należy oddawać w ramach prowadzonej selektywnej zbiórki odpadów(odbieramy plastik, szkło i makulaturę). Zarówno akacja ,,Wystawek’’, jak i odbiór odpadów zmieszanych oraz odpadów zbieranych selektywnie odbywa się w ramach ponoszonej przez mieszkańców opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnym, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Rumi Nr XXV/324/2012 z dnia 30 sierpnia 2012 roku. Innych odpadów, w tym tych nie pochodzących z gospodarstwa domowego, należy pozbywać się w ramach indywidualnej umowy z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Rumi.
 5. Pytania Do Burmistrz Oraz Radnych Miasta Rumi

  @Norbert z Klanu, captcha faktycznie generuje trudne znaki i czasem trzeba kilkukrotnie wpisywać, ale jest na to prosta rada, wystarczy założyć konto. @Ciekawski, nie snujmy teorii spiskowych. Pani Burmistrz ma ostatnio dużo obowiązków. Ale już mamy część odpowiedzi
 6. Pytania Do Burmistrz Oraz Radnych Miasta Rumi

  Jestem przewrażliwiony, co chyba nie jest dziwne. Na pewno pamiętasz co się stało z forum gdy zbytnio zawierzyłem kulturze osobistej niektórych jego użytkowników.   Do: limo2008, Pani Burmistrz otrzymuje zebraną porcję pytań i przesyła mi odpowiedzi. Aktualnie oczekuję na pierwsze odpowiedzi, być może dziś się pojawią. Dyskusja oczywiście jest dopuszczalna. Będę namawiał Panią Burmistrz aby odpowiadała bezpośrednio na forum, ale dużo zależy od tego jak się rozwinie sytuacja. Na tą chwilę musimy się zadowolić tym co jest. Odpowiedzi będą zamieszczane nie rzadziej niż raz w tygodniu.
 7. Pytania Do Burmistrz Oraz Radnych Miasta Rumi

  Do: Limo2008, Macunaima i Gosc_darekvv_*   Panowie, temat jest przeznaczony do zadawania konkretnych pytań, dywagacje czy Pani Burmistrz będzie kandydować lub czy robi sobie kampanię wyborczą nie są związane z tematem. Zapewniam, że Pani Burmistrz nie robi sobie kampanii, jako administrator długo zabiegałem o to by Pani Elżbieta zechciała znowu odpowiadać na pytania.   Wszelkie odstępstwa od tematu i niekulturalny język będą tępione. Nie mogę dopuścić do sytuacji która miała wcześniej miejsce.   Jeszcze raz proszę o zadawanie konkretnych pytań dotyczących WYŁĄCZNIE spraw związanych funkcjonowaniem miasta.
 8. Zachęcamy Państwa do zadawania pytań do burmistrz oraz radnych miasta Rumi za pośrednictwem forum portalu mtk.pl. Zależy nam aby pytania były merytoryczne, dotykające konkretnych problemów i spraw. Wypowiedzi obraźliwe, naruszające dobre imię osób oraz łamiące dobre obyczaje nie będą publikowane.   Nasza redakcja okresowo będzie zadawać zebrane pytania, a po uzyskaniu odpowiedzi będziemy je zamieszczać na forum pod tymi pytaniami.
 9. Jak donoszą nasi czytelnicy, Rumia wzbogaci się na nowym fotoradarze umiejscowionym na ul. Sobieskiego / Gdańska na wysokości Castoramy w kierunku  Redy.  Wczoraj nie było jeszcze odpowiedniego znaku informującego o pomiarze prędkości, co nie znaczy, że możemy spokojnie pędzić.  
 10. ROZMOWA O KSIĄŻCE - Krzysztof DAUKSZEWICZ 13 stycznia, godzina 17.00 sala kameralna WCK (aula Gimnazjum nr 1 w Wejherowie) wstęp wolny 15 stycznia, godzina 18.00 Dom Kultury SM Janowo, ul. Pomorska 11 godz. 18.00; Biesiada Literacka z Krzysztofem Daukszewiczem, Zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Daukszewiczem i jego książką „Meneliki, Limeryki, epitafia, sponsoruje ruska mafia”, które odbędzie się w piątek 13 stycznia w sali kameralnej WCK - aula Gimnazjum nr 1 w Wejherowie (ul. Sobieskiego 300). Początek o godzinie 17.00. Krzysztof Daukszewicz - polski satyryk, felietonista, tekściarz, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Członek kultowego kabaretu Pod Egidą. Szerszej publiczności znany z udziału w programie satyryczno – publicystycznym „Szkło Kontaktowe”. O książce: „Największą zdobyczą tej książeczki jest zbiorek nigdzie nie publikowanych anegdot o menelach, które zacząłem zbierać od dnia, kiedy poznałem pana Zygmusia, który na ulicy Waryńskiego w Warszawie robił za parkomat” - pisze we wstępie Krzysztof Daukszewicz. Czas płynie tak szybko, że ledwie człowiek wytrzeźwieje po sylwestrze, już trzeba ubierać choinkę. Wszyscy kiedyś przestaną pić, ale niektórym uda to się jeszcze za życia. Organizatorzy: Agencja Artystyczna R&K NEHREBECCY, Wejherowskie Centrum Kultury, Dom Kultury Janowo