Balamutnik

Members
 • Postów

  18
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Pytania Do Burmistrz Oraz Radnych Miasta Rumi

  Zawsze się zastanawiałem, gdzie leży problem tego portalu, że nie może się rozwinąć. Potencjał niby jest, ale... takimi akcjami jak ta z pytaniami do Pani Burmistrz nie zyskujecie dobrej sławy. Pomysł był, ale nie wypalił... szkoda.   To samo zresztą się tyczy wszystkich portali dotyczących Małego Trójmiasta Kaszubskiego, nic porządnego nie ma, wszystko jakieś takie niedorobione.
 2. Nowy Fotoradar Na Wysokości Castoramy

    http://mtk.pl/artykul/wiadomosci/fotoradar-w-rumi-blyska-jak-w-dyskotece
 3. Pytania Do Burmistrz Oraz Radnych Miasta Rumi

  http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Eko-Dolina-uciazliwy-odor-w-koncu-minie-n74146.html   Widać, że problem jest... Pytanie czy minie, tak jak jest napisane w tym artykule ? Wątpię.
 4. www.towarowa-cegielniana.pl

  Przejeżdżałem tamtędy w ostatni weekend i tez zwróciłem uwagę na te progi zwalniające w Redzie przy dworcu. I co ? Da się ? Może faktycznie masz rację... inny wymiar.
 5. www.towarowa-cegielniana.pl

  tak dla ścisłości... gdzie jest tunel na Cegielnianej ? Chyba chodzi Ci o Towarową.   Gdybyś był na spotkaniach w sprawie budowy tej drogi, zobaczyłbyś poziom absurdu jaki występował przy chęci uzgodnienia chociażby drobnych zmian w projekcie. Nie mówiąc już o tym, że ze strony władz miasta (Pani Burmistrz i jej Eksperci) padały obietnice badań natężenia ruchu w tym miejscu, a w przypadku konieczności nawet budowy barierek, świateł i progów zwalniających w tym konkretnym miejscu. Niestety... ulica w całości została otwarta, ale nic co miało by poprawić bezpieczeństwo w tym newralgicznym punkcie nie zostało wykonane. W tym momencie mamy wyjście z tunelu prosto pod koła jadących aut, które również mają mocno ograniczoną widoczność (jadąc od strony Redy). Nie wspomnę już o tym, że zaraz pod drugiej stronie ulicy powstają dwa stosunkowo duże osiedla mieszkaniowe i ludzi będzie tylko przybywać. Regularnie są tam łamane przepisy dotyczące ograniczeń prędkości. Póki co ograniczamy się do policyjnych kontroli prędkości, w miejscu w którym akurat droga jest prosta w widoczność bardzo dobra (okolice złomowca), a fotoradar Straży Miejskiej możemy zobaczyć jak zbiera żniwo na krajowej "szóstce"   Zatem jak to w naszym kraju, czekamy do pierwszej tragedii w tym miejscu.
 6. poszukuje dobrej nauki jazdy w Rumi

    No ładny wykop... Tak na czasie to polecam Akademię Prawda Jazdy z Gdyni http://akademiaprawajazdy.pl/ bdb stosunek jakości do ceny !
 7. PUK Rumia

    ogarnij się i nie pytaj gdzie to pisze, tylko wykonaj !
 8. PUK Rumia

    tak
 9. Fan Klub Skuchy

    to rozmiar zdjęcia, nie koszulki...
 10. W dobie Internetu krytyka nabiera innego wymiaru, pamiętaj o tym... Wcale się nie dziwie, że osoby publiczne nie chcą się narażać na publiczny lincz na forach internetowych. Oprócz sensownych argumentów w dyskusji, sam wiele razy czytałem tutaj marne wypociny, z duża dawką jadu skierowaną w stronę Pani Burmistrz. Trudno też oczekiwać, że polityk nagle zacznie regularnie udzielać, że w Internecie, w dodatku pod prawdziwym (nieanonimowym) kontem, nickiem, zwał jak zwał. żeby nie było, nie jestem żadnym przydupasem Pani ERK.
 11. NA KOGO GŁOSOWAĆ?

  27 miejsce: Ławrukajtis Beata – nienależąca do partii politycznej, z wykształcenia ekonomistka. Aktualnie pracuje w branży ubezpieczeniowej. Działa na rzecz dzielnicy Zagórze w Rumi, gdzie mieszka. Jej inicjatywa dotyczy np. projektu zmian do przedsięwzięcia ze środków UE „Przebudowa ciągu ulic Towarowa-Cegielniana”. 37 lat. źródło: http://moja-rumia.pl/artykuly/2032/ dodatkowo: http://m.wybierzpis.org.pl/kandydaci/szczegoly/a,622.html Może ktoś może polecić/odradzić tą kandydatkę ?
 12. NA KOGO GŁOSOWAĆ?

  Z pierwszym stwierdzeniem się zgodzę, ale czy w Ruchu Palikota są kandydaci z jakimikolwiek kwalifikacjami ? doświadczeniem ? Bo oglądając spoty wyborcze to wydaje mi się, że to "ludzie z ulicy" Ogólnie każdy robi co chce i jestem daleki od przekonywania ludzi na kogo mają głosować. Najbardziej irytuje mnie ta wszechobecność kampanii wyborczej. Przez 4 lata śmieją się nam w twarz, a przez 2 miesiące przed wyborami wchodzą w tyłek jak się da. To żenujące. Powtórzę jeszcze raz, potrzebna jest całkiem nowa, świeża opcja polityczna, najlepiej prawicowa lub mocno zbliżona, ponieważ lewicy naoglądaliśmy się już dosyć.
 13. NA KOGO GŁOSOWAĆ?

  Fajne preferencje... Jak nie prawica to Palikot. Czyli jak nie na prawo to na lewo. Niestety impas polityczny będzie trwał nadal. Mamy do wyboru albo Tuska i jego świtę, których wyczyny poznaliśmy ostatnimi laty, albo Kaczyńskiego którego widzieliśmy w akcji z Lepperem i Giertychem. W ciągu najbliższych lat nie ma szans na zmianę rządzących ponieważ nie ma partii która mogła by zagrozić Po i PiS. Mój głos do sejmu pójdzie na: Adama Małysza, a do senatu na: Tomasza Adamka lub Andrzeja Gołotę. Pozdrawiam.
 14. www.towarowa-cegielniana.pl

  "Wnioskowaliśmy także o ograniczenie ruchu ciężarowego, co spotkało się z aprobatą i otrzymaliśmy zapewnienie o ograniczenie takiego ruchu do 10 ton." źródło: http://www.towarowa-cegielniana.pl/start/135-spotkanie-z-wiceburmistrzem-ryszardem-grychtoem Oby na zapewnieniach się nie skończyło...
 15. www.towarowa-cegielniana.pl

  "Tym samym przejazd pod wiaduktem kolejowym na ul. Sobieskiego przy rumskim magistracie, który pierwotnie miał być jednokierunkowy (w stronę Redy), ma odbywać się dwukierunkowo na zasadzie ruchu wahadłowego (tzw. wariant sopocki)." źródlo: http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/403269,rumia-reda-zmiany-w-projekcie-drogi-laczacej-miasta,id,t.html Czy ktoś ma może nowy projekt tego rozwiązania ? (ja nie mogę się doszukać) Czy to w ogóle jeszcze aktualne ? Szerokość nitki schodzącej pod wiadukt nie wskazuje na to, że ruch będzie się odbywał w obu kierunkach. Jeżeli dobrze zrozumiałem to zwężenie (tzw. wariant sopocki) miało być tylko pod wiaduktem. Chyba że jestem w błędzie... znalazłem, zatem nieaktualne źródło: http://expresspowiatu.pl/index.php/wydarzenia,rumia,4863