rtpm

Members
 • Postów

  249
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Pytania Do Burmistrz Oraz Radnych Miasta Rumi

  Pani Burmistrz,   W tym roku w m-cu wrześniu posyłam swoje dziecko do przedszkola. Niestety nie dostało się do żadnego z przedszkoli publicznych.   Chętnych było bardzo wielu. W przedszkolu "Pod Topolą" 2 dzieci na 1 miejsce. W Bajce i Słonecznej Jedynce podobnie.   Nie wiem jak sytuacja wygląda w niepublicznym Janowiaczku, gdzie cena przedszkola będzie miesięcznie ponad 200 zł wyższa, mimo Pani zapowiedzi, że ceny będą podobne.   Bardzo prosiłbym się o ustosunkowanie się do problemu, tj. jak wyglądają ze strony UM statystyki i czy Rumia coś zamierza z tym robić i dlaczego ponad 400 zł za przedszkole w Janowiaczku wg. Pani obietnic równe jest 250 zł w przedszkolu publicznym.   Uważam również, że wywieszenie list bez ilości przydzielonych punktów jest conajmniej dziwne.   Pozdrawiam
 2. Czy Pani Burmistrz zamierza "naprawić" uchwaloną wczoraj ustawę o dofinansowaniu każdej godziny ponad 5 bezpłatne tak by kosztowała maksymalnie 1 zł? Wczorajsza ustawa obejmuje tylko przedszkola publiczne, te niepubliczne dopiero od września 2015r. Przy prywatyzacji obiecała Pani, że ceny będą jak w publicznym.
 3. Raport o Straży Miejskiej

  Nie wiem co masz na myśli, mówiąc "porządek". Co do bezpieczeństwa, to jestem za większą ilością Policji jeśli już. Co do porządku, to ja wolę dodatkowy etat dla dobrego lekarza w przychodni i mniejszych kolejek (o ile da się to dofinansować). Czytając raporty z aktualności na stronie SM (szacunek dla p. Komendanta, za ich publikację) widzę, że Sm zajmuje się głównie psami, spożywającymi alkohol (często w nadmiarze, że potrzebna pomoc) i wykroczeniami drogowymi. Do tego ochrona imprez. Przypadków stricte ważnych, bardzo przydatnych jest niewiele. Oczywiście, to subiektywne odczucie i priorytety zdarzeń. RM.
 4. Raport o Straży Miejskiej

  @Cinek Częściowo zgodzę się z Tobą. Nie należy patrzeć na SM z pryzmatu opłacalności. Pytanie tylko, dlaczego nie powołać kolejnej straży, do np. ochrony lasów przed nielegalnymi wysypiskami śmieci ? Jeśli iść dalej tą drogą, to w jakim celu SM posiada fotoradar? Brakuje im roboty? Myślę, że na pewno mają inną robotę do wykonania. Jak myślisz, skąd wziął się pomysł likwidowania straży miejskich w Polsce? Przeczytaj jeszcze raz raport. Jest to bezczelne dojenie kierowców. Kierowcy i tak jeżdżą wolniej niż jeszcze dobre kilka lat temu. Ja niestety dalej nie znam cyferek. Ile kosztuje SM Rumia. Są miasta, gdzie SM nie istnieje, a ludzie jakoś żyją. Uważam, że jest wiele innych ważniejszych celów, na które można przeznaczyć pieniądze. RM.
 5. Raport o Straży Miejskiej

  @cinek Trochę się gubisz. Pierw bronisz SM i ich fotoradarów, potem piszesz, że pilnują porządku na posesjach. Ja myślę, że bez tego porządku na posesjach dalibyśmy sobie radę, a wmiejscach niebezpiecznych niech sobie stawiają forotadary. Z resztą jestem za wyższymi mandatami. Polacy jeżdzą już wolniej i poprawia się kultura jazdy. Tak można gadać w kółko, a ja/ my niestety nie mamy dostępu do liczb. Jaki jest koszt utrzymywania SM i jakie są wpływy z mandatów. RM.
 6. Raport o Straży Miejskiej

  Jestem za, choć nie wiem jakie są koszty działania SM i wpływy z mandatów. RM.
 7. MORSY w RUMI ???

  Jak tam Morsy, kąpiecie się dalej? Kiedy / gdzie start sezonu? Zastanawiam się nad byciem morsem.
 8. Podatek śmieciowy - jak rozliczany ?

  Sprawiedliwe to nie będzie nigdy do końca. Wyjątkiem jest domek jednorodzinny i konkretnie własny kubeł do wywozu śmieci. W przypadku nędznej ustawy trzeba szukać rozwiązania, które będzie sprawiedliwe dla większości. Miasto da taki podatek, żeby wpływy były największe (znają ilość osób zameldowanych, zapewne znają metraże i jak będą chcieli dojdą do zużycia wody).
 9. Podatek śmieciowy - jak rozliczany ?

  Zużycie wody ma tyle do śmieci co piernik do wiatraka. Racja. Chodzi jednak o jakiekolwiek odwzorowanie ilości zamieszkujących osób w gospodarstwie domowym - do czego zmusza debilna ustawa. Jednakże o problemie, który poruszasz, to wg. mnie należało myśleć przy poprzednich wyborach do sejmu i senatu. RM.
 10. Podatek śmieciowy - jak rozliczany ?

  Obowiązek meldunkowy ma zniknąć od 01.01.2014, choć znając życie - nie zniknie. Zużycie wody jest pewnym wskaźnikiem (nie do końca, ale chyba najbardziej sprawiedliwym). Metraż nijak się ma do ilości generowanych śmieci. RM.
 11. Podatek śmieciowy - jak rozliczany ?

  Może coś wymodzą na tej sesji. Da się jakoś sondę umieścić w wątku ?
 12. http://sycow.naszemiasto.pl/artykul/1516783,sycow-radni-z-okregow-jednomandatowych,id,t.html Obowiązująca ustawa Kodeks wyborczy wprowadziła jednomandatowe okręgi wyborcze w wyborach na radnych w gminach nie będących miastami na prawach powiatu, czyli również w ... Rumi. Ciekawe na ile klika podzieli okręgów.. może wybierzemy radnego z MTK? ;-)
 13. Podatek śmieciowy - jak rozliczany ?

  Samorządy ledwo dyszą, Jan Vincent "kreatywna księgowość" Rostowski wymyślił zatem podatek śmieciowy. Ciekawe czy odbędą się te referenda. Nawet jeśli, to pewnie będzie mała frekwencja, ale może obudzi to w choć malutkim stopniu demokrację bezpośrednią.
 14. Czy wiadomo, w jaki sposób będzie w Rumi naliczany podatek śmieciowy ? Są cztery możliwości. W Gdyni / Gdańsku walczą o referendum. https://www.facebook.com/SmieciReferendum RM.
 15. przedszkola, żłobki w Rumi

  Nie wiem o co chodzi z tym szokiem, ale ja swoje zostawiałem i raczej było to szybkie oddanie dziecka. Czy to dobra, czy zła metoda... nie wiem. Mowa o Janowiaczku. Na opiekę raczej nie narzekam.